به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
استاندار هرمزگان در آیین آغاز عملیات اجرایی شهرک مسکونی حاج قاسم:
استاندار هرمزگان با تأکید بر بکارگیری و سازماندهی همه ابزار‌های موجود به منظور اتمام عملیات ساخت شهرک مسکونی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در روستای زاج و داربست، گفت: این شهرک مسکونی حداکثر طی مدت زمان شش ماه باید به بهره برداری برسد.
کد خبر: ۴۲۸۳۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲ - 25November 2020

شهرک مسکونی سردار سلیمانی باید شش ماهه به اتمام برسدبه گزارش دفاع‌پرس از هرمزگان، همزمان با پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین و با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار هرمزگان، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، خیران و گروه‌های جهادی، عملیات اجرایی شهرک مسکونی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی (زاج وداربست) آغاز شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان در آیین آغاز عملیات اجرایی شهرک سردار سلیمانی، با اشاره به گردهمایی استعدادها و ظرفیت‌های مهمی مانند نیروی دریایی سپاه، خیران و مجموعه امکانات دولت به‌منظور رفع مشکلات مردم در منطقه کوهستانی و صعب العبور زاج و داربست، گفت: رخداد این اتفاق مهم تنها به برکت اعتقاد و باور جمهوری اسلامی برای رفع مشکلات قشر محروم و مستضعف است که توانسته خیل عظیمی از ظرفیت ها را در زاج و داربست برای رفع مشکل مردم این منطقه  دور هم جمع کند.

وی ضمن تبریک سالروز تأسیس بسیج مستضعفین، افزود: همه ملت ما بسیجی هستند و همین عامل انقلاب را در میان تحریم های شدید دشمن، دوران پرافتخار دفاع مقدس و علی‌رغم توطئه های مختلف نظام استکباری، سرافراز، سربلند و مقتدر به مقطع کنونی رسانده است.

استاندار هرمزگان الطاف ویژه خداوند را در رأس همه عوامل موفقیت جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: اگر لطف خداوند متعال نبود، عبور از این مسیر سخت هرگز محقق نمی شد و عنایتی که خدواند به این انقلاب دارد، ادامه این مسیر را برای نظام اسلامی هموار کرده است.

وی با اشاره به مشکلات جایجایی روستای زاج و داربست و عوامل فنی تأخیر در جابجایی این روستا، خاطرنشان کرد: جابجایی یک روستا چندان ساده نیست و باید همه موارد فنی و مسائل پیرامون آن از جمله زیرساخت های آموزشی، بهداشتی، امنیتی و ... در این خصوص لحاظ شود.

همتی ضمن تقدیر از نیروی دریایی سپاه، ارتش و هلال احمر به منظور خدمات رسانی به سیل زدگان در اواخر سال گذشته، گفت: طی سیل سال گذشته، خانه های مردم روستای زاج و داربست آسیبی ندید اما جاده دسترسی به این روستا مسدود شد که قرار بود ابتدا مسیر دسترسی به این روستا بازگشایی شود اما پس از برگزاری جلسات متعدد و قول مساعد نیروی دریایی سپاه به منظور احداث دایک (سیل بند) در مسیر این روستا که طبق نظرات  فنی و کارشناسی خطراتی را در آینده برای این روستا به همراه داشت، شورای برنامه ریزی استان جایجایی این روستا را به مکان فعلی تصویب کرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه جابجایی این روستا نیازمند 330میلیارد ریال اعتبار به منظور فراهم آوری زیرساخت های جدید برای ساکنان این روستا بود، گفت: تثبیت جمعیت در روستا برای ما بسیار حائز اهمیت است و بسیار خرسندم که با در کنار هم قرار گرفتن همه استعدادهای استان، عملیات اجرایی شهرک سردار حاج قاسم سلیمانی در چنین روزی و همزمان با روز بسیج مستضعفین آغاز شد.

همتی تاکید کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان باید تلاش کند حداکثر طی مدت شش ماه و با سازماندهی همه عوامل از جمله بهره گیری از مشارکت مردم روستای زاج و داربست، ساخت این شهرک را به اتمام برساند.

استاندار هرمزگان، تصریح کرد: با وحدت و همدلی موجود دراستان، ساخت این شهرک مسکونی باید به عنوان الگوی یک کار جهادی هر چه زودتر به اتمام برسد و این پیام به مردم عزیز ایران مخابره شود که انقلاب اسلامی در هر شرایطی به دنبال رفع مشکلات آنان است.

وی در پایان با اشاره به شکل‌گیری یک جریان معنوی و پرشور با فرمان رهبری معظم انقلاب به‌منظور کمک به سیل زدگان در هرمزگان، گفت: مشارکت مردم  وهمه اجزای نظام به خصوص در سیل سال گذشته، نمود عینی وحدت و همدلی بود که با توجه به وسعت خرابی های سیل، عملیات خدمات رسانی به سیل زدگان استان را سرعت بخشید.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها