به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
فرمانده ناوگان مقدم جنوب نداجا:
امیر شفقت رودسری گفت: پس از اجرای سیاست‌های فرمانده معظم کل قوا مبنی بر حضور مقتدرانه در دریا برای حفظ منافع کشور، شناورهای رزمی کشورهای فرامنطقه‌ای ۶۰۰ مایل از مرزهای ما فاصله گرفته‌اند.
کد خبر: ۴۲۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹ - 25November 2020

کشورهای فرامنطقه‌ای ۶۰۰ مایل از مرزهای ایران فاصله گرفته‌اندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار دوم «آریا شفقت رودسری» فرمانده ناوگان جنوب نداجا امروز در نشست خبری به مناسبت هفتم آذر، روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: پس از اجرای سیاست‌های فرمانده معظم کل قوا مبنی بر حضور مقتدرانه در دریا برای حفظ منافع کشور و با استقرار این نیرو در جاسک، حضور در آب‌های دوردست و انجام گشت‌های منظم دریایی، شناورهای رزمی کشورهای فرامنطقه‌ای ۶۰۰ مایل از مرزهای کشور فاصله گرفته‌اند.

وی ادامه داد: شمار ناوهای فرامنطقه‌ای در این سال‌ها که حضور و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دور و نزدیک بیشتر شده، رو به کاهش بوده است.

فرمانده ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش افزود: چنانچه حضور ناوهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس در بازه زمانی چندسال اخیر مقایسه شود، این امر به خوبی آشکار می‌شود.

امیر شفقت رودسری گفت: اکنون نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریا به درجه‌ای از خوداتکایی رسیده‌اند که همه تجهیزها و وسایل مورد نیاز در کشور ساخته می‌شود و این به خودی خود برای دشمنان بازدارنده است.

وی بیان کرد: چنانچه تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح هر کشوری از کشور دیگری خریداری شود، ممکن است فروشنده در زمان نیاز خریدار، تجهیزات را در اختیار قرار ندهد و از طرف دیگر، فروشنده از جزئیات وسایل فروخته شده و توان آن‌ها آگاهی کامل دارد.

فرمانده ناوگان جنوب نداجا اضافه کرد: شماری از تجهیزات بومی ساخته شده به دست متخصصان کشور به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در چند روز دیگر به این نیرو می‌پیوندد.

امیر شفقت رودسری خاطرنشان کرد: ساخت این وسایل در کشور علاوه‌بر مزیت‌های گفته شده موجب کاهش هزینه شده و نشانه بلوغ و توان و اراده متخصصان ایران اسلامی در حوزه دریاست و از طرف دیگر جذب، تربیت و آموزش نیروی انسانی در درون کشور انجام می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص جزئیات افزوده شدن تجهیزات جدید به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بندرعباس گفت: تعداد و نوع این تجهیزات در هفت آذر اعلام می‌شود و کارهای ساخت شناور آموزشی انجام شده که در آینده نزدیک در خصوص آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

فرمانده ناوگان جنوب نداجا یادآور شد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و به‌خصوص نیروی دریایی راهبردی ارتش همیشه خود را برای دفاع از کشور آماده نگه می‌دارند و اگر دشمن فکر تجاوز به این آب و خاک را در سرداشته باشد به شدت پشیمان می‌شود.

امیر شفقت رودسری عنوان کرد: کشورهای منطقه هم بدانند نیرویی که می‌تواند امنیت پایدار در منطقه ایجاد کند، خود کشورهای منطقه‌اند که برای رسیدن به این منظور بایستی تعامل، همبستگی داشته باشند و حضور نیروهای فرامنطقه‌ای نمی‌تواند کمک‌کننده باشد.

وی بیان کرد: بیمارستان نیروی دریایی بندرعباس دارای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و اکنون در مرحله نصب تجهیزها قرار دارد.

فرمانده ناوگان جنوب نداجا ادامه داد: چنانچه مسؤولان واگذارکننده تجهیزات همکاری لازم داشته باشند این بیمارستان سریع‌تر برای استفاده مردم آماده می‌شود.

امیر شفقت رودسری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نیروی دریایی ارتش در زمینه مردم‌یاری هم فعالیت دارد و در زمان کرونا نسبت به گندزدایی و ضدعفونی شهرها و ایجاد نقاهتگاه و در اختیار گذاردن وسایل بیمارستان‌های خود به نظام سلامت کشور اقدام کرد.

فرمانده ناوگان جنوب نداجا خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته نیز یکی از پرسنل درمان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

انتهای پیام/ 241

پربیننده ها
آخرین اخبار