به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
دبیرخانه ستاد کنگره شهدا و ایثارگران روحانی آذربایجان‌غربی، امروز با حضور حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان افتتاح شد.
کد خبر: ۴۲۸۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲ - 24November 2020

افتتاح دبیرخانه ستاد کنگره شهدا و ایثارگران روحانی آذربایجان‌غربی

به گزارش دفاع‌پرس از ارومیه، دبیرخانه ستاد کنگره شهدا و ایثارگران روحانی آذربایجان‌غربی، با حضور حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان، حجت‌الاسلام سیدهادی ابراهیمی، مسئول بسیج طلاب و روحانیون آذربایجان‌غربی و تعدادی دیگر از مسئولان و طلاب حوزه‌های علمیه در ارومیه افتتاح شد.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون آذربایجان‌غربی در مراسم افتتاح این کنگره با اشاره به حضور ۴۰۰ رزمنده طلبه و روحانی استان در دفاع مقدس اظهار داشت: از این تعداد ۸۷ روحانی به فیض شهادت رسیده‌اند.

حجت‌الاسلام سیدهادی ابراهیمی با اشاره بر لزوم جمع‌آوری خاطرات روحانیان حاضر در دفاع مقدس است، افزود: تاکنون در قالب مصاحبه تاریخ شفاهی، خاطرات ۳۲۱ نفر از این روحانیون جمع‌آوری شده است که در آینده کتاب تاریخ شفاهی این مصاحبه‌ها نیز منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه رزمندگان روحانی در جبهه‌های نقش مهم تبلیغ و ترویج آموزه‌های اسلامی را برعهده داشتند، تصریح کرد: رسالتی که برعهده آنها بود به مراتب بسیار بیشتر بود و رزمندگان روحانی با حضور در جبهه اجازه ندادند جای خالی علما در دفاع مقدس خالی باشد.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون آذربایجان‌غربی تصریح کرد: ایجاد دبیرخانه ستاد کنگره شهدا و روحانیون آذربایجان‌غربی، گامی مثبت برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال این ارزش‌ها به نسل جدید است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار