به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۴
وزیر بهداشت گفت: از سه مدل، کار تأمین واکسن کرونا را دنبال خواهیم کرد.
کد خبر: ۴۲۷۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱ - 23November 2020

خبر خوش وزیر بهداشت درخصوص تأمین واکسن کرونا/ برنامه ریزی برای تهیه ۱۸ میلیون دوز واکسنبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه ملی کمیته واکسن کرونا اظهار داشت: در این کمیته به کمک دانشمندان و محققان کار واکسن کرونا را دنبال می‌کنیم.

نمکی افزود: از سه مسیر این کار را دنبال می‌کنیم اول خرید واکسن از منابعی است که در دنیا تایید شدند و ما جزو کشور‌هایی هستیم که اختیار تعیین منبع با خود ماست و چهار منبع را برای خرید انتخاب کردیم و قرار است حدود ۱۸ میلیون دوز واکسن کرونا را خریداری کنیم و همچنین رایزنی‌هایی با سایر واکسن ساز‌های دنیا داریم که مازاد بر تولید واکسن آن‌ها را خریداری کنیم.

نمکی ادامه داد: نوع دوم مدلی است که بتوانیم در قالب قرارداد مشترک تولید داخل و همراهی دانش فنی بیرون دنبال کنیم و امروز گزارشی در این خصوص ارایه شد.

وی اظهار امیدواری کرد: مدل  سوم تکیه بر دانش و تولید داخل است که چهار مورد از شرکت‌ها در قالب وبینار به سازمان جهانی بهداشت گزارش عملکرد دادند و به دو مورد در کمیسیون روز چهارشنبه اجازه ورود به فاز انسانی را خواهیم داد تا حداقل یکی از آن‌ها بتواند آزمایشات فاز انسانی را آغاز کند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها