به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی؛
حجت‌الاسلام «آل‌هاشم» گفت: بسیج با روحیه مردمی، بصیرت و آگاهی سیاسی بالا و بدور از سیاست زدگی‌ها، خالصانه وارد میدان عمل می‌شود تا به فرمان ولایت جامه عمل بپوشاند.
کد خبر: ۴۲۷۷۲۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶ - 22November 2020

به گزارش دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمدعلی آل‌هاشم» نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام‌جمعه تبریز در دیدار ویدئو کنفرانسی با تعدادی از اعضای فعال بسیج دانشجویی دانشگاه های استان با بیان اینکه بسیج باید در همه عرصه ها پیشگام و پیشرو باشد، اظهار داشت: یکی از عرصه های پیش رو که نیازمند حضور اثرگذار بسیج است، تشکیل دولت جوان حزب الهی و تحقق سند چشم انداز 1404 در ایران اسلامی است که نیروی مردمی بسیج با ولایت مداری باید در این مسیر حرکت در خور توجه داشته باشد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر بازخوانی چشم انداز فرهنگی در سند چشم انداز 1404 یعنی «نقشه مهندسی فرهنگی کشور» ادامه داد: برخورداری از هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی و فعال بودن در مسیر جامعه مهدوی، پیشتازی در اخلاق و رفتار حسنه، دارا بودن جایگاه نخست در عرصه های فرهنگی و هنری از جمله ویژگی های افق فرهنگی 1404 است که بسیج دانشجویی باید در تحقق آن نقشی اثرگذار داشته باشد.

وی با یاد آوری بیانات رهبر انقلاب اسلامی در عید قربان گفت: معظم له میفرمایند به موازات تحریم های ظالمانه دشمن یک جریان تحریف هم هست که حقایق را تحریف و واقعیات را واژگون نشان میدهد.

حجت الاسلام آل‌هاشم تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب محوری ترین تحریف را که تقریباً به همه شایعات، دروغ پراکنی ها و شبهه افکنی ها جهت دهی می‌کند و تمام این شیطنت‌ها را به «جریان تحریف» مُبدل میسازد، تحریف ناکارآمد نمایی نظام جمهوری اسلامی دانستند، از این رو بسیج دانشجویی در این عرصه هم باید به وظایف خود عمل کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه به تبیین دلایل موفقیت تفکر بسیجی در جامعه اشاره کرد و ابراز داشت: بسیج با روحیه مردمی، بصیرت و آگاهی سیاسی بالا و بدور از سیاست زدگی‌ها، خالصانه وارد میدان عمل می‌شود تا به فرمان ولایت جامه عمل بپوشاند.

امام جمعه تبریز شاخصه ولایت مداری را ویژگی منحصر به فرد و برجسته در تشکل مردمی بسیج خواند و ادامه داد: بسیج با آرمان خواهی در جریانات اجتماعی و جلوگیری از فساد فعالیت های بزرگی داشته است و مصداق بارز آن را در فعالیت بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز شاهد بودیم.

آل‌هاشم در ادامه با تاکید بر امید بخشی و نشاط آفرینی در جامعه گفت: یکی از مصادیق جنگ نرم دشمن؛ گرفتن امید از جوانان، سلب اعتماد و کم کردن نشاط اجتماعی است که در این عرصه هم بسیج بعنوان نیروی کارآمد جامعه باید نقشی اثرگذار داشته باشد.

وی در پایان روشنگری، هدایت بخشی و دست گیری از نیازمندان و افراد بی‌بضاعت را از دیگر نقش های بسیج در جامعه برشمرد و گفت: همه فعالیت های بسیج باید انسجام بخش سرمایه های اجتماعی و در راستای تحقق دولت جوان حزب الهی باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار