به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
ولایتی در وبینار مجمع جهانی محبان اهل بیت (ع):
مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، فصل‌الخطاب مواضع ایران و اصول راهبردی درباره منطقه قفقاز است که باید به‌طور کامل عملی شود.
کد خبر: ۴۲۶۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴ - 16November 2020

فرمایشات امام خامنه‌ای، فصل‌الخطاب مواضع ایران درباره منطقه قفقازاستبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «علی اکبر ولایتی» دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی امروز (دوشنبه) در وبینار جهانی پیروان اهل بیت (ع) شرکت کرد.

وی در سخنرانی خود در این وبینار با اشاره به موضوع «بررسی دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در خصوص قره‌باغ» گفت: این نشست به طور مشترک میان مجمع جهانی بیداری اسلامی و جمعیت محبان اهل‌ بیت (علیهم‌السلام) برگزار می‌شود تا به بررسی مسائل قفقاز و جنگ اخیر جمهوری آذربایجان و ارمنستان با توجه به دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی بپردازد.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: کشور ایران با آذربایجان، ارمنستان و بخشی از خاک آذربایجان در نخجوان مرز مشترک دارد و هیچ کشوری در منطقه نیست که چنین ویژگی‌ای داشته باشد؛ بنابراین منطقی است ایران به‌عنوان همسایه آذربایجان و ارمنستان به موضوع به‌صورت جدی بپردازد و ورود کند.

وی در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این‌خصوص تأکید فرمودند که بخش اشغال شده آذربایجان باید به این کشور بازگردانده شود و بازگشت این منطقه را به جمهوری آذربایجان که موفقیت بزرگی است، تبریک می‌گوییم؛ ضمن آن که معظم‌له تأکید کردند مرز‌های بین‌المللی نباید خدشه‌دار شود و معتقد هستند ریشه همه درگیری‌ها گسست ایجاد شده در مرز‌های بین‌المللی است که باید مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این، معتقدیم امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بدون امنیت و آرامش کشور‌های همسایه امکان‌پذیر نخواهد بود.

ولایتی گفت: معتقدیم اگر جنگی در منطقه رخ دهد، باعث جان باختن برادران آذری و دوستان ارمنی می‌شود که باید از آن جلوگیری شود و لذا باید کسانی که با این موضوع مرتبط هستند، زودتر اقدام انجام می‌دادند تا حقوق حقه بازگردانده شود و این مسئله به کشور‌های خارج از منطقه ارتباطی نداشته و ایران در جهت ایجاد صلح عادلانه تلاش خواهد کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تصریح کرد: شهر‌های اشغال شده باید آزاد می‌شد و مردم آذربایجان این کار را انجام دادند و به آن‌ها تبریک می‌گوییم؛ زیرا ما با جمهوری آذربایجان ارتباط برادرانه، دوستانه، تاریخی و فرهنگی داریم.

ولایتی افزود: حضور تعدادی از تروریست‌های وهابی و تکفیری در میان آذری‌هایی که همواره محب و مدافع حرم اهل بیت (ع) هستند، معنا ندارد و سابقه بسیار بدی در این زمینه دارند و لذا مردم آذربایجان خودشان می‌توانند کشورشان را آزاد کنند و حضور تروریست‌های وهابی در شمال مرز‌های ایران ناکام خواهد ماند.

وی با بیان اینکه امنیت منطقه ضرورتی انکارناپذیر است، افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص قفقاز فصل‌الخطاب مواضع جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و اصول راهبردی است و باید فرمایشات ایشان به‌طور کامل عملی شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار