به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۵
چهل‌سالگی سرو/
شهید «حجت‌اله خاتمی سروی» ۱۷ آبان ۱۳۴۹ در یک خانواده مذهبی و متدین در روستای سرو سفلی از توابع شهرستان اردکان به دنیا آمد. سرانجام ۴ خرداد ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه در پاتک دشمن به شهادت رسید.
کد خبر: ۴۲۵۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴ - 09November 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، شهید «حجت‌اله خاتمی سروی» ۱۷ آبان ۱۳۴۹ در یک خانواده مذهبی و متدین در روستای سرو سفلی از توابع شهرستان اردکان به دنیا آمد.

پدرش جلال نام داشت. او دوران کودکی را با تربیت صحیح اسلامی والدین همراه با آشنایی با معارف دینی گذرانید و در سن ۷ سالگی برای شروع تحصیلات قدم به دبستان نهاد و این مقطع را با موفقیت سپری نمود سپس در مدرسه راهنمایی تا سال سوم راهنمایی که همزمان با شهادت وی می‌باشد تحصیل کرد.

شهید خاتمی روحیه خوب و اخلاق نیکو و برخوردی مناسب با دیگران داشت. هیچگاه کسی را ناراحت نمی‌کرد و با همه به ملاطفت و مهربانی برخورد می‌کرد. به پدر و مادرش احترام می‌گذاشت و در تمام امور به آن‌ها کمک می‌کرد. در انجام کار‌ها از پشتکار و دقت نظر برخوردار بود و امور محوله را به نحو احسن انجام می‌داد.
 
شهید خاتمی در مجالس و محافل دینی و مذهبی شرکت و در جلسات قرائت قرآن و نماز جماعت حضوری جدی داشت. در اجرای دستورات دینی و احکام اسلامی و انجام عبادت الهی پرتلاش و کوشا بود در سال پیروزی انقلاب با توجه به اینکه در سنین نوجوانی بود همگام با ملت مسلمان در تظاهرات علیه رژیم طاغوت شرکت می‌کرد.
 
پس از پیروزی انقلاب برای پیشبرد اهداف آن و حفظ و صیانت از انقلاب سر از پا نمی‌شناخت و در دوران دفاع مقدس همواره خواهان حضور در جبهه بوده تا اینکه با اصرار فروان سال ۱۳۶۷ به عضویت بسیج در آمد و پس از طی دوره آموزشی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد. سرانجام ۴ خرداد ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه در پاتک دشمن به شهادت رسید.
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار