به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
آیت‌الله خامنه‌ای در تاریخ ۱۷ آبان سال ۱۳۵۹ در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به انتخاب ریگان به ریاست جمهوری آمریکا فرمودند: «از نظر ملت ایران، میان قدرت شیطانی کارتر و قدرت شیطانی ریگان تفاوتی وجود ندارد.»
کد خبر: ۴۲۵۵۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰ - 09November 2020

به گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، ملت بزرگ ایران اگر می‌خواهد مثل گذشته تمدن‌ساز باشد باید گذشته تاریخی خود و سایر جوامع و ملت‌های تمدن‌ساز را مرور کند؛ تجربه ثابت کرده است جوامع در صورتی به رشد و ترقی خواهند رسید که اعتماد به نفس داشته باشند و تنها به خود تکیه کنند؛ چراکه وابستگی، هیچ سودی برای ملت‌ها نداشته است.

فارغ از اینکه چه کسی بر مسند ریاست جمهوری در کاخ سفید تکیه زده باشد، آمریکا کشوری است که خوی استعمارگری دارد و بویی از انسانیت نبرده است و به خونریزی مشهور است؛ این کشور رشد و تعالی خود را در ضعیف نگه داشتن سایر ملل تعریف کرده است.

در ادامه به بخشی از سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در نمازجمعه ۱۷ آبان ۱۳۵۹ در خصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میان کارتر و رایگان می‌پردازیم.

چندی بعد از پیروزی ریگان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شکست کارتر، محافل سیاسی به تحلیل اوضاع روز پرداختند.

آیت‌الله خامنه‌ای در روز ۱۷ آبان ۱۳۵۹ در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به انتخاب ریگان فرمودند: «از نظر ملت ایران، میان قدرت شیطانی کارتر و قدرت شیطانی ریگان تفاوتی وجود ندارد.» در واقع ایشان با طرح این مسئله، بر این مهم تاکید کردند که با تغییر دولت در آمریکا، سیاست اصلی آن کشور در مواجهه با جمهوری اسلامی تغییر نخواهد کرد. در صفوف نماز جمعه آن روز، یکی از شعار‌های جالب مردم این بود: «ما دشمنیم با شیطان، چه با کارتر چه ریگان».

آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از صحبت‌های خود فرمودند: امروز دشمن اساسی، قدرت‌های بزرگ‌اند و در راس آن‌ها آمریکا است که با ملت ما، اسلام و جمهوری اسلامی مخالفت دارد. استکبار آمریکا از هیچ وسیله‌ای برای نابودی انقلاب اسلامی فروگذار نمی‌کند؛ از اول انقلاب تا امروز هیچ ملتی به‌قدر ملت ما و هیچ دولتی به‌قدر دستگاه اداره کننده کشور ما با آمریکا معارضه نکرد.

امروز مسئله گروگان‌ها و تغییر دستگاه رهبری آمریکا این سوال را به وجود می‌آورد که سیاست جمهوری اسلامی در مقابل آمریکا چیست؟ آیا کوشش مجلس شورای اسلامی برای حل مسئله گروگان‌ها به معنای تغییر مشی سیاست دولت جمهوری اسلامی و دستگاه اجرائی در مقابل آمریکا است؟

جواب این است که نه؛ همانطور که ما یک روز با اصل مسئله گروگان‌گیری، سیاست نفوذناپذیر مسلط آمریکا را در نظر دنیا به رسوائی کشاندیم، امروز هم با طرح مسئله گروگان‌ها بطوری که در مجلس شورای اسلامی مطرح شد، دنباله این خط را ادامه می‌دهیم.

امروز دنیا می‌فهمد که ملت و دولت ایران درباره مسئله گروگان‌ها یک حرف حق و مشروع داشت و آنهم گروگان‌ها و دستگاه جاسوسخانه آمریکا در ایران سند محکومیت آمریکا ظرف سی سال گذشته و تا روز تصرف لانه جاسوسی و موضع‌گیری‌هایش در مقابل ایران است. ما مسئله گروگان‌ها را مطرح کردیم که معنایش رو کردن یک برگ از پرونده سیاه آمریکای خائن در مقابل جهان است؛ تا وقتی ظلم و استکبار هست و جهانخواری قدرت‌های بزرگ وجود دارد، مبارزه با این قدرت‌ها هم ادامه خواهد داشت و هیچ ملتی نمی‌تواند ادعا کند که به‌قدر ما عزم و تصمیم در مقابله با آمریکا را داشته است.

ما باز هم با آمریکا می‌جنگیم، زیرا ظالم و مستکبر و جهانخوار است و با استقلال ملت ما و همه ملت‌های مستضعف مخالف است؛ از نیروی خود استفاده می‌کند تا فریاد‌های حق‌طلبانه ملت‌ها را در حلقومشان خفه کند و به همین علت است که ما با آمریکا مبارزه می‌کنیم.

از نظر ملت ایران میان قدرت شیطانی کارتر و قدرت شیطانی ریگان تفاوتی وجود ندارد. آمریکا با انتخاب جدیدی که در دستگاه حکومتش انجام گرفت به پایان قدرتش نزدیک‌تر شد.

این هر دو حزب بر اساس توسعه امپراطوری اقتصادی و سیاسی فعالیت می‌کنند. فرق این دو حزب، فرق میان منافق و کافر است؛ آن یکی منافق بود و این یکی کفر صریح. وضع هیچ فرقی نکرده است. ما باید با آمادگی کامل این دشمنان خدا را بترسانیم.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار