به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
آیت‌الله «غلامعلی صفایی بوشهری» گفت: همیاری با کادر درمان، تولید محصولات، ضدعفونی معابر، تامین تجهیزات و استمرار کمک‌های مومنانه در عرصه مقابله با ویروس کرونا باید به صورت جهادی در دستور کار جوانان و خیران قرار بگیرد.
کد خبر: ۴۲۴۰۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹ - 29October 2020

تاکید امام جمعه بوشهر بر حضور جوانان به صورت جهادی در مقابله با ویروس کرونابه گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، آیت‌الله «غلامعلی صفایی بوشهری» امروز در نشست با گروه‌های مختلف جهادی و جوانان از طریق شبکه اجتماعی و فضای مجازی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: در این دیدار بر حضور نیروهای داوطلب، جوان، مومن و انقلابی در عرصه دفع بیماری کرونا به صورت فعال و جهادی تاکید کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، حضور جهادی در عرصه مقابله با کرونا را مصداق آیه قرآن کریم «تَعاوَنُوا عَلَی البِّرِّ وَ التَّقوَی» دانست و گفت: در این راستا لازم است همه با هم در فضای ملی در خدمت به مردم حضور جهادی داشته باشند تا این بلا و ویروس کرونا از جامعه رخت برکند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی بیان داشت: در مقابله با ویروس و بیماری کرونا ضمن مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی، باید همه مردم با فرهنگ پیشگیری آشنا شوند و رعایت بهداشت را در دستور کار خود قرار دهند.

وی، حضور جوانان در عرصه مقابله جهادی با ویروس کرونا را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: جوانان در این این عرصه ضمن حضور جهادی و انقلابی، باید نسبت به فرهنگ‌سازی آن اقدام و مردم همه با مراعات موارد بهداشتی این مهم را به یک فرهنگ در جامعه تبدیل کنند‌.

صفایی‌بوشهری، ترویج فرهنگ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از طریق ارائه بروشور، سخنرانی، توصیه را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: این مهم باید از طرق گوناگون در فضاهای حقیقی، مجازی، صدا و سیما مورد توجه قرار بگیرد و در این زمینه برای افزایش آگاهی مردم، روحانیان، صاحبان محراب و منبر و صاحب‌نظران سخنرانی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، همیاری با کادر درمان را از دیگر موارد حضور نیروهای داوطلب، جوان، مومن و انقلابی در عرصه دفع بیماری کرونا دانست و تاکید کرد: کادر درمانی از زمان شیوع بیماری کرونا حضوری فعال در رسیدگی به بیماران کرونایی دارند که با نیروهای کم و حجم بالای بیماران، جهادی خدمت‌رسانی می‌کنند.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه نیروهای جوان و انقلابی در عرصه رسیدگی به بیماران کرونایی مانند کار جهادی طلاب، در کنار کادر درمان و پرستار باید حضور فعال داشته باشند افزود: حضور این جوانان در این عرصه خدمات‌رسانی، باید همراه با آموزش‌های لازم و رعایت همه جوانب، مورد توجه قرار بگیرد.

صفایی‌بوشهری، تولید محصولات مورد نیاز در مقابله با کرونا مانند ماسک و دستکش را مورد تاکید قرار داد و افزود: ضدعفونی مستمر معابر و مناطق پرتردد همانند قبل مورد تاکید است.

وی، با تاکید بر تهیه و  تامین  تجهیزات بهداشتی، پیشگیری و اجناسی که برای مقابله با کرونا لازم  است بیان داشت: این موارد در راستای همیاری با کادر درمان باید مورد توجه نیروهای داوطلب، جوان، مومن و انقلابی در عرصه دفع بیماری کرونا قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، کمک‌های مومنانه را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: استمرار کمک‌های مومنانه در راستای رزمایش مواسات و همدلی در رسیدگی به آسیب دیدگان از کرونا امری مهم و لازم است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه برخی خانواده‌ها در عرصه ویروس کرونا از حیث اقتصادی و معیشتی آسیب دیده‌اند و از آن طرف قیمت اجناس و کالاها افزایش یافته است ادامه داد: در این راستا باید کمک‌های مومنانه گسترش یابد و  لازم است در  رسیدگی به نیازمندان و آسیب دیدگان اقتصادی هر مسجد محله خودش را مدیریت کند.

صفایی‌بوشهری با قدردانی از جوانان انقلابی استان بوشهر در خدمات‌رسانی به جامعه عرصه‌های گوناگون متذکر شد: جوانان، بسیجیان، هیئت‌های مذهبی، گروه‌های جهادی، مردمی که در عرصه‌های گوناگون در خدمات رسانی به جامعه زبان‌زد هستند انتظار می‌رود بار دیگر فعالانه در عرصه مقابله با کرونا حضور یابند تا این بلا و ویروس منحوس کرونا برطرف شود.

وی با تاکید بر توجه به جلسات دعا و استغفار بیان کرد: جلسات دعا و استغفار بسیار مهم و موثر است که ان‌شاءالله در فضاهای گوناگون حقیقی، مجازی، شبکه‌های اجتماعی و صدا و سیما با همکاری هیئت‌های مذهبی، مساجد و گروه‌های مختلف مردمی در ساعات مشخص جلسات دعا و استغفار تشکیل شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها