به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۷
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان:
سردار مرتضی کشکولی گفت: متاسفانه برخی از مردم و مسئولان هنوز باور ندارند که مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند.
کد خبر: ۴۲۳۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹ - 28October 2020

مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند

به گزارش دفاع‌پرس از خرم‌آباد، سردار «مرتضی کشکولی» فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین قرارگاه پیشرفت سپاه سازندگی و برخی از دستگاه‌های دولتی استان لرستان جهت ارائه خدمت در مناطق روستایی و محروم  که در سالن جلسات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان برگزار شد، اظهار داشت: اوایل انقلاب در دانشگاه‌ها و محافل روشنفکری بحث‌های زیادی بر سر اینکه زیربنا چیست با مارکسیسم‌ها، مجاهدین خلق و منافقان فعلی داشته‌ایم، مارکسیسم معتقد بودند زیر بنا اقتصاد است ولی ما معتقد بودیم زیربنا فرهنگ است و امروز خوشحال هستیم در بحث فرهنگ بسیار خوب ورود کرده‌ایم.

وی افزود: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در دهستان‌های محروم 5 برنامه در دستور کار دارد و خوشبختانه امروز در این دهستان‌ها خانه بهداشت، مسجد، خانه عالم، پل، جاده و غسالخانه ساخته شده و همچنین 20  امام روستا جهت بسط معارف دینی و انقلابی مستقر شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)لرستان با اشاره اهمیت فرهنگ کتابخوانی در شهرها و روستاها عنوان کرد: حدود چهار سال پیش در شهر خرم‌آباد کتاب فروشی و کتابخانه  با  7 هزار و 500 عنوان کتاب توسط سپاه پاسداران دایر شد که در کشور کم نظیر است.

وی  بیان کرد: امروزه در روستاها استعدادهایی هستند که باید به عنوان گنجینه آنها را کشف کنیم که در همین راستا راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار و کتابخوانی می‌تواند جرقه‌ای برای کشف این استعدادها باشد.

کشکولی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردمی است گفت: همه ما وظیفه داریم مردم را توانمند کنیم چون مردم در راس امور و مسئولان خدمتگزاران مردم هستند چراکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردم سالار است که در این رابطه مقام معظم رهبری می‌فرمایند جمهوری اسلامی چیزی نیست جز مردم و اصل این است مردم در راس قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از مردم و مسئولان هنوز باور ندارند که مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و در طول تاریخ انقلاب  هر کجا مسئولان چنین دیدگاهی داشته‌اند دچار خسارت شده‌ایم  که در همین راستا باید مردم را به حقشان آگاه کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران استان لرستان به عنوان خدمتگزار در مناطق محروم فعالیت می‌کند و  همواره در راستای هم افزایی با دستگاه‌های دولتی پای کار است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین در محرومیت‌زدایی اظهار داشت:با توجه به شیوع کرونا در کشور و تعطیلی بسیاری از مشاغل  طی 8 ماهه گذشته تنها توسط سپاه 50 میلیارد تومان کمک مردمی جمع‌آوری و توزیع شده است که این میزان کمک از طرف مردمی که  در استان محرومی زندگی می‌کنند قابل تامل است بر همین اساس باید به مردم اعتماد کنیم آنها را به رسمیت بشناسیم، آنها را توانمند کنیم و با آنها صادق باشیم و همچنین در گسترش خدمات به مردم  عدالت را رعایت کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها