به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۳
فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد؛
سردار سرتیپ گودرزی از ۲ عملیات موفقیت‌آمیز مرزبانان در مبارزه با قاچاقچیان و کشف بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر در مرز‌های استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
کد خبر: ۴۲۳۸۷۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸ - 28October 2020

کشف بیش از ۲ تن مواد مخدر در مرز‌های سیستان و بلوچستانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «احمدعلی گودرزی» در تشریح این خبر، اظهار داشت: در راستای تشدید برخورد قاطع با هرگونه قاچاق مواد مخدر در طول نوار مرزی، مرزداران استان سیستان و بلوچستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزی جکیگور مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، محل اختفای قاچاقچیان و محموله مواد مخدر و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله به عمق کشور مشخص شد؛ مرزداران در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله مواد مخدر را کشف کنند.

سردار گودرزی با اشاره به هلاکت یک قاچاقچی و دستگیری یک نفر دیگر گفت: در این عملیات هدفمند، مرزداران موفق شدند ضمن توقیف چهار دستگاه خودروی حامل مواد مخدر، مقدار یک تن و ۴۲۱ کیلو و ۸۰۰ گرم انواع مواد مخدر شامل ۵۹۳ کیلو و ۳۰۰ گرم تریاک و ۸۲۸ کیلو و ۵۰۰ گرم حشیش را کشف کنند.

سردار گودرزی در ادامه به یک عملیات موفقیت‌آمیز جداگانه دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی سروان نیز اشاره و عنوان کرد: در عملیاتی جداگانه، قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله خود را به وسیله یک دستگاه خودرو وارد کشور کنند، با هوشیاری مرزداران از رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند و ضمن رها کردن محموله از محل متواری شدند و مرزداران موفق شدند در این عملیات مقدار ۶۵۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر را که به طرز ماهرانه‌ای در داخل کابین خودرو مخفی شده بود را کشف کنند.

این مقام ارشد در مرزبانی ناجا ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و مجاهدت‌های مرزداران استان سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور در تمام نقاط مرزی کشور، اجازه نمی‌دهد قاچاقچیان مواد مخدر در هیچ نقطه‌ای از کشور احساس امنیت و آرامش کنند و برخورد مرزبانی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با آنان قاطعانه خواهد بود.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها