به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کرمانشاه خبر داد؛
سرتیپ دوم پاسدار «ناصر باباخانی» از برگزاری بیست و دومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس در استان کرمانشاه خبر داد.
کد خبر: ۴۲۳۸۵۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵ - 28October 2020

برگزاری کنگره شعر دفاع مقدس در کرمانشاهسرتیپ دوم پاسدار «ناصر باباخانی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس کرمانشاه در خصوص برگزاری مرحله استانی بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس، اظهار داشت: تبیین مبانی نظری و تعیین شاخص‌ها و معیار‌های امروزی شعر دفاع مقدس و مقاومت با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، تبیین راهکار‌های ترویج و گسترش شعر دفاع مقدس، هویت‌بخشی به فعالیت شعرای استان‌ها و مناطق کشور، شناسایی و پرورش استعداد شاعران جوان و فعال‌سازی و تقویت جریان تولید شعر مقاومت در سراسر کشور از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنگره است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه بخش‌های محتوایی این کنگره را شامل نقش دفاع مقدس در تداوم آرمان‌های انقلاب اسلامی (تقارن با چهل‌سالگی دفاع مقدس)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی (لبنان، بوسنی، یمن، سوریه و...)، دفاع مقدس و جنگ نرم، مدافعان سلامت و دفاع مقدس و حوزه‌هایی از قبیل: شهدای شاخص، شاعران شهید، زنان شهیده و... عنوان کرد.

وی از راهیابی برگزیدگان مرحله استانی به بیست ودومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس خبر داد و گفت: این کنگره یکی از مهمترین و ارزشمندترین برنامه‌ها در حوزه ادبیات دفاع مقدس است که با حضور شاعران مطرح کشوری برگزار می‌شود.

سردار باباخانی با بیان اینکه هنرمندان وظیفه دارند ارزش‌های دفاع مقدس را برای نسل‌های آینده ثبت کنند، افزود: اقدامات فرهنگی و هنری از جمله شعر و داستان بهترین ابزار برای مانایی، معرفی و انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان است.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا پایان آذر ماه ۱۳۹۹ به آدرس کرمانشاه، خیابان موید، جنب پارک شیرین، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه و یا به آدرس پست الکترونیکی tahahe۸۵۸@gmail.com ارسال نمایند.

 انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار