به روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس مطرح کرد؛
سمیه رفیعی از ارسال نامه‌ای رسمی برای وزرای نفت و صنعت به منظور تشدید نظارت‌ها بر فعالیت صنایع آلاینده در روز‌های آینده خبر داد.
کد خبر: ۴۲۳۸۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰ - 28October 2020

ورود مجلس برای حل معضل آلودگی هوا در روز‌های کرونایی/ ایجاد محدودیت بر فعالیت صنایع آلایندهبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در گفت‌وگویی با خبرنگار مهر به شرایط ویژه کشور با توجه به شیوع ویروس کرونا و همزمانی آن با آلودگی هوای کلانشهر‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: کارشناسان فراکسیون محیط زیست بیش از دو هفته است که به صورت تخصصی با کمک منابع خارجی و گردآوری نظر کارشناسان داخلی در خصوص نحوه مدیریت منابع آلاینده هوا در کلانشهر‌ها مطالعه می‌کنند.

نیازمند تدابیر ویژه در ایام وارونگی هوا هستیم

وی گفت: بنابر بررسی‌های صورت گرفته و با توجه به یافته‌های بین المللی به این جمع بندی رسیدیم که امسال باید تدابیر ویژه‌ای در ایام وارونگی هوا در شهر‌های صنعتی و کلانشهر‌ها در نظر بگیریم.

رئیس فراکسیون محیط زیست با بیان اینکه با توجه شیوع گسترده ویروس کرونا و نارسایی‌های موجود حمل و نقل عمومی نمی‌توانیم به مردم بگوییم با خودروی تک سرنشین بیرون نیایند، اظهار داشت: به همین دلیل باید تمرکز خود را بر کاهش فعالیت منابع ثابت آلاینده بگذاریم.

باید کنترل صنایع مازوت سوز تشدید شود

وی با اشاره به اینکه بسیاری از صنایع در پایتخت و دیگر کلانشهر‌ها بخصوص اصفهان و اراک بر کاهش کیفیت هوا و انتشار ذرات معلق تأثیر دارند، گفت: می‌توان فعالیت این صنایع را کنترل کرد و بر استفاده از سوخت آن‌ها نظارت جدی تری داشت تا به هیج عنوان مازوت نسوزانند.

رفیعی از ارسال نامه‌ای رسمی برای وزرای نفت و صنعت به منظور تشدید نظارت‌ها طی روز‌های آینده خبر داد و بیان داشت: برای مثال می‌توان فعالیت کارخانه سیمان تهران را با توجه به اینکه ساخت و ساز خاصی را در این ایام شاهد نیستیم از ۱۵ آبان تا میانه‌های زمستان محدود کرد.

منبع: مهر

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها