به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
ولایتی:
مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل گفت: مردم بزرگ عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی عراق دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کرد.
کد خبر: ۴۲۳۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰ - 27October 2020

مردم بزرگ عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی این کشور دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل امروز با شیخ اکرم الکعبی دبیر کل جنش مقاومت اسلامی النجباء عراق دیدار و در خصوص موضوعات منطقه‌ای گفت‎وگو کرد.

ولایتی در ابتدای این دیدار با اشاره به عمق روابط دو ملت ایران و عراق و ضمن خوشامدگویی به دبیرکل و هیئت مجاهدان عراقی اظهار داشت: امیدواریم شاهد توسعه و رشد همکاری ها و تعاملات دو کشور دوست و برادر و دو ملت بزرگ ایران و عراق در تمامی زمینه ها باشیم.

وی به وجود بقاع متبرکه در نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد اشاره کرد و افزود: این روابط دینی، فرهنگی و تاریخی رو به رشد بوده و اربعین اوج تجلی روابط دو ملت دوست و برادر است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به توطئه‌ های آمریکا در منطقه گفت: یکی از برکات خون شهدای مقاومت و مدافعان حرم همچون سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، تصویب قانون در پارلمان عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی از آن کشور است که‌ ثمرات ارزشمندی برای عراق و منطقه خواهد داشت چرا که آمریکا به دنبال تجزیه عراق است اما بدون تردید مردم بزرگ عراق بر مشکلات پیروز خواهند شد.

وی تاکید کرد: بیشترین امید به جوانان مومن و انقلابی عراق، جنبش حشد الشعبی، جبهه مقاومت اسلامی النجباء و دیگر دلسوزان عراقی است که‌ با همتی والا و همبستگی عمیق ملی در کمال قوت و قدرت از یکپارچگی عراق دفاع می کنند و دشمنان را مایوس خواهند کرد.

در ادامه، شیخ اکرم الکعبی ضمن ابراز خرسندی از این دیدار با اشاره به برخی توطئه‌ ها برای ایجاد خدشه در روابط ایران و عراق گفت: غربی ها و در راس آن ها آمریکا که از عمق روابط دو کشور آگاه هستند تلاش می کنند در برابر رابطه عمیق و برادرانه ایران و عراق بایستند چرا که می دانند ایران پناه و پایگاه مستحکم کشورهای مقاومت در منطقه است و با یکپارچه کردن محور مقاومت به رهبری ایران منطقه از سلطه آمریکا و غرب نجات پیدا خواهد کرد لذا آمریکا و مزدورانش در جهت تخریب روابط دو کشور حرکت می کنند و این در حالی است که عراقی‌ها با حمایت ایران در نبرد علیه داعش و مواجهه با اشغالگران آمریکایی توانستند مقاومت کنند.

دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق با اشاره به آرمان فلسطین هم افزود: ما در حمایت از آرمان های فلسطین و مقابله با اشغالگران قدس ثابت قدم هستیم و از هیچ کمکی به برادران فلسطینی خود دریغ نخواهیم کرد و ان شاءالله بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، روزی همگی در قدس شریف نماز خواهیم خواند و این مطلب محقق خواهد شد.
وی تاکید کرد: یکی از برکات خون های پاک شهدای مقاومت همچون سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس یکپارچه کردن هر چه بیشتر جبهه مقاومت بود و شاهد هستیم بذر مقاومت در تمامی کشورهای منطقه کاشته شده و هر روز بیشتر رشد خواهد کرد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها