به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی:
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: وجود مزار شهدا گمنام در یگان‌های نظامی به سبب اینکه الگوی ایثار و شهادت هستند، باعث تقویت روحیه ایثارگری عناصر نظامی شده و اراده محکم آنان را در رسیدن به اهداف عملیاتی تامین می‌کند.
کد خبر: ۴۲۳۶۳۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹ - 27October 2020

وجود  مزار شهدا در یگان های نظامی بسیار مثمرثمر است

سرتیپ دوم ستاد «محمد نجاتی» مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در خراسان شمالی از جانمایی مکان خاکسپاری شهید گمنام در ستاد فرماندهی یگان ویژه استان خبر داد و اظهار داشت: براساس آیین نامه‌ها و ضوابط ابلاغی تدفین شهدای گمنام در مراکز نظامی و دانشگاهی از اولویت برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه وجود یادمان شهدای گمنام در یگان‌های نظامی باعث تقویت روحیه ایثارگری عناصر نظامی می‌شود تصریح کرد: وجود مزار شهدا گمنام در یگان‌های نظامی به سبب اینکه الگوی ایثار و شهادت هستند، باعث تقویت روحیه ایثارگری عناصر نظامی شده و اراده محکم آنان را در رسیدن به اهداف عملیاتی تامین می‌کند.
 
نجاتی با بیان اینکه در قرآن کریم بسیار به بحث شهادت پرداخته شده خاطرنشان کرد: حضور در مزار شهدا قوت قلب و تحکیم روحیات کارکنان و اقشار خواهد بود.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی بیان داشت: وجود پر برکت شهدا منشأ خیرات و برکات و یاری‌گر امورات خواهد بود.
 
وی متذکر شد: خاکسپاری شهدای گمنام صرفا پایان کار نیست، بلکه پس از تدفین نسبت به ساخت یادمان شهدای گمنام اهتمام ورزند تا مکانی مقدس برای برگزاری مراسمات و تحکیم بنیان‌های معنوی و اهداف مقدس باشد.
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار