به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
فرمانده نیروی زمینی ارتش:
امیر سرتیپ حیدری گفت: قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران پشتوانه محکم برای امنیت ملی کشور است.
کد خبر: ۴۲۳۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰ - 26October 2020

قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح پشتوانه امنیت ملی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش سیاسی ویژه فرماندهان و مسئولان عقیدتی سیاسی یگان‌های نیروی زمینی ارتش که هم‌زمان در تهران و به صورت ویدئوکنفرانسی در تمامی یگان‌های این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، امنیت را برای ملت شریف ایران در منطقه فراهم کرده و پشتوانه امنیت ملی است.

وی با اشاره به طرح‌های فرهنگی مصباح که از سوی سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش اجرا می‌شود، افزود: طرح‌های فرهنگی مصباح سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، دریچه و ساختار جدیدی را برای اعتلای مکتبی و معنوی کارکنان ارتش به وجود آورده است.

امیر حیدری اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح یگان‌های نیروی زمینی ارتش را تکلیف مهم خواند و گفت: فرمان مقام معظم رهبری این است که در حوزه فرهنگی، برنامه‌ها و فعالیت‌های بیشتری انجام شود و بر این اساس،  طرح‌ها و برنامه‌های متنوعی در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال اجراست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در حوزه ارتقای بینش و بصیرت سیاسی، تربیت و سبک زندگی اسلامی ایرانی، ترویج فرهنگ قرآن و معنویت کارکنان باید گام‌های مؤثرتری را برداشت. در نیروی زمینی با کمک سازمان عقیدتی سیاسی، طرح‌ها و برنامه‌های مطلوبی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و فرماندهی در هر شرایطی حمایت‌کننده و پشتیبان اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مهم تحریف اشاره کرد و افزود: تحریف به معنای انحراف کشیدن انسان‌ها از واقعیت است. دشمن از این مؤلفه، استفاده فراوانی برده است. هدف دشمن از تحریف این است که مسائل واقعی جامعه را به انحراف کشیده و محاسبات ما را به اشتباه تبدیل کند.

امیر حیدری با اشاره به اینکه تحریف پروژه خطرناکی است، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد، محاسبات ما را در حوزه مسائل داخلی کشور به خطا بکشاند. دشمن امروز مهم‌ترین ابزار تحریف خود را فضای مجازی می‌داند و در این حوزه برای به خطا کشیدن جامعه اسلامی به ویژه انحراف جوانان فعالیت‌های وسیعی را آغاز کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: فضای مجازی فضای فرصت و تهدید است؛ همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، «اگر مسئولیتی در کشور نداشتم، مسؤلیت فضای مجازی را بر عهده می‌گرفتم»، نشان از اهمیت فضای مجازی دارد؛ لذا باید از فرصت‌های موجود در این بستر به نحو شایسته استفاده را ببریم.

امیر حیدری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت افزایش قدرت دفاعی در سطح نیرو‌های مسلح گفت: قدرت دفاعی یکی از ارکان اقتدار ملی است. نیروی زمینی ارتش پازلی از ارکان اقتدار ملی در کشور است. قدرت دفاعی ما برای ملت پشتوانه امنیت است و بدون امنیت همه ارزش‌های کشور دچار مشکل می‌شود.

فرمانده نزاجا در پایان برپایی همایش‌های سیاسی را بسیار ارزشمند خواند و عنوان کرد: این نوع همایش‌ها موجب می‌شود که سطح بصیرت و هوشیاری کارکنان افزایش یابد و با مسائل و مشکلات به گونه‌ای روبه‌رو شوند که بتوانند با آن‌ها مقابله کنند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار