به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۶
سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل:
سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ‌ به جدیدترین اظهارات «جو بایدن» درباره نقش ایران در انتخابات آمریکا تأکید کرد که جمهوری اسلامی علاقه‌ای به ورود به مناظره‌های انتخاباتی واشنگتن ندارد.
کد خبر: ۴۲۳۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳ - 24October 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «علی‌رضا میریوسفی» سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک در گفت‌وگو با هفته‌نامه آمریکایی «نیوزویک» بار دیگر به اظهارات «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در مناظره نهایی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد.

در آخرین مناظره بین دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن در پاسخ به سؤال مجری برنامه در خصوص گزارش ادعایی دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت ایران در انتخابات آمریکا گفت: «هر کشوری، فرق نمی‌کند کدام کشور باشد، اگر در انتخابات آمریکا دخالت کند، بهای سنگینی خواهد پرداخت».

وی ادعا کرده بود که «درباره این انتخابات، ما می‌دانیم که روسیه، دخالت کرده، چین تا حدی دخالت کرده و حالا متوجه شده‌ایم که ایران هم دخالت کرده است. اگر من انتخاب شوم، آن‌ها بهای سنگینی خواهند پرداخت».

در همین خصوص میریوسفی در واکنش به این اظهارات بایدن به نیوزویک بار دیگر به بی‌طرفی ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: «ما در خصوص موضوعات انتخاباتی اظهار نظر نمی‌کنیم و علاقه‌ای به ورود به مناظره‌ها نداریم. ما مکرراً اعلام کرده‌ایم که ایران در انتخابات کشور‌های دیگر هیچ مداخله‌ای نمی‌کند».

پیش از این، روز چهارشنبه هفته گذشته، «کریس ری» مدیر «اف بی آی» و راتکلیف در یک کنفرانس خبری مدعی شدند که ایران و روسیه با هدف دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان) آمریکا، اطلاعات رأی‌دهندگان آمریکایی را به دست آورده‌اند.

راتکلیف همچنین مدعی شد ایران برای رأی‌دهندگان آمریکایی با هدف ارعابگری، ایمیل‌های جعلی ارسال کرده است تا ضمن دامن زدن به ناآرامی‌های اجتماعی به ترامپ نیز در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی ضربه بزند.

میریوسفی در پاسخ به این اتهامات واهی مقام‌های آمریکایی در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت: «برخلاف آمریکا، ایران در انتخابات کشور‌های دیگر مداخله نمی‌کند. جهان شاهد تلاش‌های عمومی ناامیدانه خود آمریکا برای زیرسؤال بردن نتایج انتخاباتشان در بالاترین سطح ممکن است».

وی سپس با رد اتهام‌های واشنگتن به ایران اظهار داشت: «این اتهامات چیزی جز سناریوی دیگری برای تضعیف اعتماد رأی‌دهندگان (آمریکایی) نیست و مضحک است. ایران هیچ علاقه‌ای به مداخله در انتخابات آمریکا ندارد و هیچ ترجیحی برای نتیجه آن ندارد. آمریکا باید به اتهام‌زنی شرورانه و خطرناک خود به ایران پایان دهد».

انتهای پیام/ ۱۱۷

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها