به روز شده در: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
پس از آنکه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تلاش‌هایی برای کسب موافقت تل‌آویو با خرید چند میلیارد دلاری سلاح‌های آمریکایی انجام داد، اختلاف‌نظری میان این وزارت‌خانه و وزارت دارایی این رژیم به وجود آمد.
کد خبر: ۴۲۲۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱ - 22October 2020

اختلاف‌نظر وزارت‌خانه‌های جنگ و دارایی رژیم صهیونیستی بر سر خرید سلاح‌های آمریکاییبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، طبق گزارش این مرکز، علت این اختلاف‌نظر این است که روند خرید باید از طریق کمک‌های مالی آمریکا انجام شود اما با توجه به اختصاص نیافتن مبلغی از کمک‌های مالی به خرید سامانه دفاعی در سال‌های آینده، وزارت جنگ این رژیم تلاش می‌کند بخش بزرگی از بودجه تل‌آویو به این قرارداد خرید اختصاص یابد.

آمریکا تا سال 2028 سالانه کمک‌هایی به ارزش 3/8 میلیارد دلار را به رژیم صهیونیستی اختصاص می‌دهد و این رژیم نیز اساسا با این کمک‌ها اسلحه از آمریکا خریداری می‌کند.

این در حالی است ک حزب‌های لیکود و آبی-سفید به عنوان دو قطب ائتلاف حاکم با یکدیگر اختلاف‌نظرهای گسترده‌ای درباره تصویب بودجه کل دارند.

کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) ماه اوت به تعویق 120 روزه در ارائه لایحه بودجه رای داد، این مهلت ماه دسامبر به پایان می‌رسد.

از آن زمان دو حزب یاد شده راه‌حلی برای بحران بودجه نیافته‌اند و لیکود به دنبال تصویب بودجه برای یک سال و آبی-سفید برای دو سال است و در صورتی که لایحه بودجه در تاریخ مقرر خود ارائه نشود، کنست منحل شده و برای برگزاری انتخابات فراخوان داده می‌شود.

رژیم صهیونیستی تنها از آوریل 2019 شاهد سه انتخابات بوده و کابینه فعلی تل‌آویو نیز اواسط سال جاری میلادی بر اساس توافق لیکود و آبی-سفید با ائتلاف تشکیل شد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار