به روز شده در: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
چهل سالگی سرو/
شهید سید «حسن میرشمسی اردکانی» ۳۰ مهر ۱۳۱۳ در شهرستان اردکان یزد به دنیا آمد. او با وجود مشکلات معیشتی برای جهاد در راه خدا سر از پای نمی‌شناخت تا سرانجام ۲۳ خرداد ۱۳۶۴ در پاسگاه زید عراق به شهادت رسید.
کد خبر: ۴۲۲۹۱۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴ - 22October 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، شهید سید «حسن میرشمسی اردکانی» ۳۰ مهر ۱۳۱۳ در شهرستان اردکان به دنیا آمد. پدرش سید حسین کشاورزی و بنایی می‌کرد. وی در محیطی آکنده از مهر و عطوفت و در خانواده متدین و مذهبی و زحمتکش در اردکان دیده به جهان گشود و تحت سرپرستی پدر و مادر  خویش تربیت اسلامی یافته و رشد کرد.

درسنین نوجوانی به علت فقر مادی خانواده چاره‌ای جز فعالیت و کار نداشت و به همین علت نتوانست به تحصیل بپردازد و از همان اوایل کودکی زندگی خود را با کار و تلاش و تامین معاش برای خود و خانواده آغاز کرد و چند سالی را به کار کردن پرداخت و لحظه‌ای از کار و فعالیت خسته نشد.

نگاهی به زندگی شهید سید «حسن میرشمسی اردکانی»

سید حسن روز به روز با توانی که داشت کار می‌کرد تا به سن سربازی رسید و برای خدمت نظام وظیفه آماده گشت. سپس ازدواج کرد و پس از مدتی خدمت سربازی را به پایان رساند. ازدواج کرد و با تشکیل خانواده روزگار دیگری را آغاز کرد.

از یک‌طرف برای تامین مخارج خانواده خود و از طرف دیگر برای پدر و مادر شبانه روز کار می‌کرد. چند سالی را برای کار به تهران رفت و دوران پر مشقت و سختی را گذراند. اقامت سید حسن در تهران مصادف بود با اوج جریانات انقلاب و راهپیمای‌های انقلابی، وی نیز همچون سایر مردم در اکثر فعالیت‌های انقلابی و اسلامی حضور می‌یافت و دوشادوش سایر مردم انقلابی به وظیفه دینی و انقلابی خود عمل می‌کرد.

نگاهی به زندگی شهید سید «حسن میرشمسی اردکانی»

با وجودی که مشغول کار بود هیچگاه خود را دور از جریانات و مبارزات انقلابی نگه نمی‌داشت و همواره آنچه وظیفه‌اش بود انجام می‌داد. در اکثر تجمعات اوایل انقلاب در تهران شرکت می‌کرد و با حضور در مجالس و محافل مذهبی و انقلابی به بینش و تفکرات انقلابی خود می‌افزود و در استماع نوار‌هایی مذهبی مخصوصا سخنرانی‌های حضرت امام (ره) همتی عالی به خرج می‌داد و همواره دوستدار امام و اهداف انقلابی ایشان بود.

وی آنگاه که در تهران بود و چه در اردکان همیشه و در همه حال مشغول کار و تلاش بود و در انجام دستورات و رعایت احکام اسلامی تلاش فراوان می‌کرد و سعی می‌کرد انسان مومن و مخلص خدا باشد. دارای ظاهری آرام و متین و برخوردی عالی بود و با همه اقوام و آشنایان به خوبی رفتار می‌کرد. رفتار انسان دوستانه وی زبانزد دیگران بود و همه به نیکی از ایشان یاد کرده و از خاطرات با او بودن به خوبی یاد می‌کنند.

نگاهی به زندگی شهید سید «حسن میرشمسی اردکانی»

شهید سید حسن میرشمسی پس از مدتی جهت ادامه کار به اردکان آمد و باز هم تلاش و فعالیت خود را در زادگاهش ادامه دامه داد چند سالی از انقلاب نگذشته بود که جنگ تحمیلی آغاز گشت و با شروع جنگ تحمیلی وی نیز همچون سایر جوانان انقلابی سر از پا نشناخت و عاشقانه به جبهه‌ها شتافت.

با وجودی که مسن بود همواره دوست می‌داشت در میان رزمندگان بوده و فعالیت خود را در دفاع از کیان اسلامی در سنگر‌های جنوب ادامه دهد؛ لذا به خاطر این علاقه و عشق فراوان به شهادت در راه خدا به خیل رزمندگان شتافت و چندین نوبت به جبهه اعزام و در پشتیبانی رزمندگان همتی فراوان داشت.

سرانجام ۲۳ خرداد ۱۳۶۴ در منطقه پاسگاه زید بر اثر اصابت ترکش به شکم و دست و پا به درجه رفیع شهادت رسید که پس از انتقال پیکر پاک و مطهرش به زادگاهش با تشییع با شکوه توسط مردم متدین در گلزار شهدای اردکان به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها