به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
در رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت ۹۹ صورت گرفت؛
در اولین روز از رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹، عملیات مقابله با تهاجم الکترونیک بر روی سامانه‌های پدافندی با موفقیت تمرین شد.
کد خبر: ۴۲۲۷۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸ - 21October 2020

عملیات مقابله با تهاجم الکترونیک دشمن در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در ادامه برگزاری مراحل اصلی رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۹۹، یگان‌های شرکت‌کننده از نیروی پدافند هوایی ارتش، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی هوایی ارتش، تاکتیک‌های مختلف جنگ الکترونیک را تمرین کردند.

در این مرحله از رزمایش، با ایجاد اخلال الکترونیکی بر روی رادار‌های پدافند هوایی به وسیله پهپاد‌های اخلالگر، پایداری و قابلیت بقا و تداوم عملیات رادار‌ها به‌عنوان یکی از اجزای اصلی پدافند هوایی در محیط آلوده به جنگ الکترونیک مورد ارزیابی قرار گرفت.

کشف و شناسایی اهداف و پایش منطقه رزمایش توسط سامانه‌های کشف و رادار‌های پدافند هوایی کشور در محیط جنگ الکترونیک در این مرحله از رزمایش با موفقیت انجام شد.

همچنین عملیات اخلال الکترونیک بر روی پهپاد‌های مهاجم نیروی حمله‌ور و به دست گرفتن کنترل این پهپاد‌ها به منظور جلوگیری از نفوذ به منطقه رزمایش از دیگر تمرینات صورت گرفته در این مرحله از رزمایش بود که با موفقیت انجام شد.

اجرای عملیات رهگیری هواپیما‌های حمله‌ور توسط پهپاد‌های رهگیر «کرار» و جلوگیری از تهاجم و نزدیک شدن آن‌ها به منطقه رزمایش هم در این مرحله تمرین شد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها