به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۷
برنامه بحث روز رادیو ایران این هفته به بررسی ابعاد و پیامدهای پایان تحریم تسلیحاتی ایران می پردازد.
کد خبر: ۴۲۲۷۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹ - 21October 2020

بررسی ابعاد و پیامدهای پایان تحریم تسلیحاتی ایران در «بحث روز»به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، برنامه بحث روز رادیو ایران که به بررسی مسائل روز سیاسی ایران و جهان می پردازد این هفته به سراغ بررسی ابعاد و پیامدهای پایان تحریم تسلیحاتی ایران رفته است.

بامداد یکشنبه 27 مهر به موجب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل و براساس ضمیمه ب برجام تحریم تسلیحاتی 10 ساله یا به تعبیری 13 ساله ایران پایان یافت و منع خرید و فروش سلاح متعارف برداشته شد.

این تحریم‌ها شامل صدور هرگونه تسلیحات از ایران و نیز ممنوعیت فروش سلاح‌های سنگین شامل تانک، بالگرد، ناو و هواپیماهای جنگی و سامانه‌های توپخانه‌ای و موشکی به ایران بود. اکنون با برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، کشورمان می‌تواند با دیگر کشورهای جهان خرید و فروش سلاح و تجهیزات نظامی انجام دهد. لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران در حالی صورت می‌گیرد که آمریکا برای سنگ‌اندازی در این مسیر اقدامات گسترده‌ای را انجام داد، اما در این زمینه ناکام ماند.

برنامه بحث روز امروز (چهارشنبه سی ام مهر) از ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود. مهمانان این برنامه امیر محمد احدی مشاور راهبردی و رییس امور بین الملل وزارت دفاع و مهدی بختیاری کارشناس مسائل سیاسی و دفاعی هستند.

برنامه بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران به سردبیری فاطمه عبدالوند و اجرای دکتر محمد رضا قربانی از این شبکه رادیویی تهیه و پخش می‌شود. علاقمندان به برنامه های سیاسی می توانند نظرات، سوالات و دیدگاه های خود را از طریق شماره تلفن های 22050009 ـ 22040086  و شماره پیام گیر 30000900 اعلام کنند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها