به روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
لشگری که عموم مردم ایران آن را با نام شهیدان "مهدی باکری" و برادرش "حمید" می شناسند. اما این لشکر، شیرمردان و دلاوران دیگری نیز دارد.
کد خبر: ۴۲۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۳ - 02March 2015

عکس/ گلستانی از آذربایجان

به گزارش دفاع پرس، لشگر31 عاشورا، یگان اختصاصی رزمندگان آذربایجان در طول سالهای دفاع مقدس بود. لشگری که عموم مردم ایران آن را با نام شهیدان "مهدی باکری" و برادرش "حمید" می شناسند. اما این لشکر، شیرمردان و دلاوران بسیاری دارد که جانهای خود را در جبهه های نبرد، تقدیم آستان دوست نمودند و پیمان خود با خمینی کبیر را با خون خود امضا کردند.

عکسی که می بینید، تعدادی از آن یلانِ آذربایجان را در یک جا نشان می دهد. از یازده نفر افراد حاضر در عکس، هشت نفر به شهادت رسیده اند. افراد موجود در عکس عبارتند از:

ایستاده از راست:محمد حسن سهرابی فر، شهید مصطفی پیشقدم ، فرمانده گردان امام حسین ( ع)، شهید احد مقیمی ( رئیس ستاد تیپ ۲ لشکر ۳۲عاشورا)، سردار سید مجید فاطمی ، شهید محمد حسین سهرابی فر، جانشین گردان سیداشهدا(ع)، جمشید نظمی

نشسته از راست: شهید محمود دولتی، فرمانده گروهان از گردان سیدا لشهدا (ع )، شهید محمد بالاپور ، جانشین گردان امام حسین( ع )، شهید علی اکبر رهبری ، فرمانده گردان سید الشهدا(ع)، شهید اصغرعبداللهی، فرمانده گردان امام حسین(ع)، شهید صالح جباری
 

شادی روحشان صلوات
 
 
منبع:جهان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار