به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛
«سیدسالم نظری» از برگزاری بیست و دومین دوره کنگره شعر دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
کد خبر: ۴۲۲۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲ - 20October 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یاسوج، «سیدسالم نظری» مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری بیست و دومین دوره کنگره سراسری شعر دفاع مقدس در این استان خبر داد و اظهار داشت: این کنگره به منظور زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، نشر فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و ترغیب شاعران به خلق شعر در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی افزود: تبیین مبانی نظری و تعیین شاخص‌ها و معیارهای امروزی شعر دفاع مقدس و مقاومت با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، تبیین راهکارهای ترویج و گسترش شعر دفاع مقدس، هویت‌بخشی به فعالیت شعرای استان‌ها و مناطق کشور، شناسایی و پرورش استعداد شاعران جوان و فعال‌سازی و تقویت جریان تولید شعر مقاومت در سراسر کشور از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کنگره است.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بخش‌های محتوایی این کنگره را شامل نقش دفاع مقدس در تداوم آرمان‌های انقلاب اسلامی (تقارن چهل‌سالگی دفاع مقدس)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی (لبنان، بوسنی، یمن، سوریه و...)، دفاع مقدس و جنگ نرم، مدافعان سلامت و دفاع مقدس و حوزه‌هایی از قبیل: شهدای شاخص، شاعران شهید، زنان شهیده و... عنوان کرد.

نظری عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس یاسوج، خیابان شاهد 11 پلاک 8، کد پستی 7591717518، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد ارسال کنند یا از طریق شبکه‌های اجتماعی به شماره 09216730736 و یا از طریق ایمیل به آدرس bonyadyasouj2015@gmail.com ارسال کنند.

وی متذکر شد: توجه به ویژگی‌های بومی هر استان، پرداختن به حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان هر استان در عملیات‌ها و یگان‌ها و یا موضوعات ویژه هر استان در اولویت انتخاب قرار می‌گیرد.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد به جوایز این دوره اشاره کرد و بیان داشت: جایزه نفر اول سه میلیون تومان، جایزه نفر دوم دو میلیون تومان و جایزه نفر سوم یک میلیون تومان خواهد بود، همچنین جایزه بخش ویژه «مدافعان سلامت» برای نفر برتر 2 میلیون تومان و برای نفر تقدیری 1.5 میلیون تومان خواهد بود.

نظری متذکر شد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با موضوعات دفاع مقدس؛ چهل‌سالگی دفاع مقدس؛ دستاوردهای 40 ساله؛ مقاومت بین‌‌الملل؛ مدافعان سلامت حداکثر تا پایان آبان‌ امسال به دبیرخانه استانی ارسال کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها