به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۳
شاه‌حسینی در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد؛
داور بخش فیلم و آثار مستند چهارمین جشنواره فانوس گفت: سطح کیفی جشنواره چهارم فانوس نیروهای مسلح به همراه افزایش تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده که نشان از توجه و اقبال نیروهای مسلح به آثار هنری و نمایشی دارد.
کد خبر: ۴۲۲۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰ - 20October 2020

سطح کیفی جشنواره فانوس نیرو‌های مسلح رشد قابل توجهی پیدا کرده است«انسیه شاه‌حسینی» کارگردان سینما و داور بخش فیلم و آثار مستند چهارمین جشنواره فانوس در گفت‌و‌گو با دفاع‌پرس اظهار داشت: آثار رسیده به چهارمین جشنواره فانوس نیروهای مسلح هم از نظر کیفیت و هم تعدا آثار ارسالی، رشد قابل توجهی داشته و هدفمندتر بود که نشان از توجه مسئولان هنری و فرهنگی نیروهای مسلح به این بخش و نیز اقبال هنرمندان نیروهای مسلح نسبت به فیلم و دیگر آثار هنری دارد.

وی در ادامه با بیان موضوعی بودن جشنواره‌هایی همانند فانوس، افزود: اینگونه جشنواره‌ها نیاز به حمایت و هدایت دارند تا بتوانند از طریق هدفی که دنبال می‌کنند جریان‌ساز باشند.

داور بخش فیلم و آثار مستند این جشنواره در ادامه گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیروهای مسلح و سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس بعنوان متولی اصلی اینگونه فعالیت‌ها در نیروهای مسلح باید با یک هدف‌گذاری درست و بلندمدت، از هنرمندان این عرصه حمایت لازم را داشته و آنها را در جهت اهداف مدنظر هدایت کنند.

این کارگردان سینما، آموزش فیلم‌نامه نویسان و فیلم سازان، شناسایی و حمایت نیروهای علاقه‌مند و راهنمایی این نیروها را سه رکن و اصل اساسی در ارتقای سطح کیفی آثار هنری دفاع مقدسی دانست و افزود: اینکه جشنواره فانوس بدون وقفه و تعطیلی در هشت سال گذشته برگزار شده و امسال چهرامین دوره آن انجام می‌شود جای خوشحالی دارد و نشان از توجه متولیان این امر در نیروهای مسلح دارد.

شاه‌حسینی با توجه به جریان‌سازی جشنواره هایی مانند فانوس تصریح کرد: این جریان اگر ادامه پیدا کند، فیلم‌سازان خوبی می‌توانند به بدنه سینما تزریق شوند و فرهنگ حاکم بر سینمای دفاع مقدس را رشد و ارتقا بدهند.

وی گفت: من بعنوان کسی که سال‌هاست در حوزه سینما و هنرهای نمایشی فعالیت می‌کنم به آینده این جشنواره و اثرات فرهنگی که بر بدنه سینما و جامعه می‌گذارد بسیار امیدوارم و به مسئولین و متولیان این جشنواره توصیه می‌کنم از این جشنواره حمایت لازم را داشته باشند.

مراسم اختتامیه و تقدیر از آثار برگزیده چهارمین جشنواره فانوس نیروهای مسلح 11 آبان به صورت ویدئو کنفرانس و مجازی در شهر شیراز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها