به روز شده در: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس هرمزگان:
مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس هرمزگان از گردآوری دانشنامه دفاع مقدس این استان خبر داد.
کد خبر: ۴۲۲۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸ - 20October 2020

«سمیه باستین» مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس هرمزگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار دفاع‌پرس در هرمزگان، اظهار داشت: با گروهی متشکل از چند پژوهشگر آموزش دیده شده در استان اقدام به گردآوری اطلاعات و در نهایت انتشار دایرة المعارف دفاع مقدس استان هرمزگان خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دانشنامه یا دایرة المعارف دفاع مقدس، شامل سوژه‌هایی می شود که نقش مهمی در دفاع مقدس استان داشته‌اند، افزود: این سوژه‌ها که اصطلاحا مداخل دفاع مقدس نامیده می شوند به سه گروه تقسیم می شوند.

باستین بیان داشت: از این تعداد،یک گروه شهدا،گروه دیگر مداخل فرهنگی، گروه دیگر نیز مداخل نظامی جغرافیایی و یا سیاسی هستند.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس هرمزگان تصریح کرد: با گذشت تنها یک سال از آغاز این فعالیت هدفمند و آموزش گام‌های مهمی در راستای شناخت سوژه‌های مهم دفاع مقدس استان برداشته شده که باعث شده استان هرمزگان از بسیاری از استان‌های دیگر کشور در امر شناسایی سوژه‌های دفاع مقدس پیشی بگیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: یک گروه پژوهشگر تحت آموزش قرار گرفته‌اند و طی تحقیق، مطالعه و پژوهش مداخل دفاع مقدس استان را شناسایی خواهند کرد.

وی گفت: تاکنون این پژوهشگرها به ۳۰۰ مدخل و سوژه مهم رسیده‌اند که نقش بسزایی در دفاع مقدس استان داشته‌اند.

باستین عنوان کرد: در نهایت و پس از شناسایی پژوهشگرها در مورد این سوژه‌ها مقاله تنطیم می‌کنند که در صورت تایید و تصویب به دایرةالمعارف دفاع مقدس استان تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار