به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه:
سردار عبداللهی گفت: مطابق فرمان فرمانده کل سپاه درخصوص اختصاص تمام ظرفیت‌های بیمارستانی نیرو‌های مسلح به بیماران کرونایی، دستورالعملی را به تمام مراکز درمانی تابعه سپاه ابلاغ کردیم تا تمام ظرفیت‌های درمانی به این بیماران اختصاص یابد.
کد خبر: ۴۲۱۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۸ - 19October 2020

تهران نیاز به برپایی بیمارستان صحرایی ویژه بیماران کرونایی ندارد/ بیمارستان‌های نجمیه و جماران از پذیرش بیماران کرونایی معاف هستندسردار «احمد عبداللهی» معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس‌، درباره اقدامات سپاه در موج جدید گسترش ویروس کرونا اظهار داشت: مطابق فرمان فرمانده کل سپاه درخصوص اختصاص تمام ظرفیت‌های بیمارستانی نیرو‌های مسلح به بیماران کرونایی، دستورالعملی را به تمام مراکز درمانی تابعه سپاه ابلاغ کردیم تا تمام ظرفیت‌های درمانی به این بیماران اختصاص یابد و محدودیتی در پذیرش این بیماران نداشته باشند؛ اگرچه در گذشته هم هیچ‌یک از بیماران کرونایی را رد نکردیم.

وی افزود: البته در ابلاغ قبلی استفاده از ۷۰ درصد ظرفیت درمانی سپاه بود که تا سقف همان میزان نیز پذیرش صورت می‌گرفت؛ هرچند میزان مراجعان هیچ‌گاه به این سقف نرسید؛ زیرا سیاست وزارت بهداشت بر این بود که ابتدا مراکز درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اقدام به پذیرش این بیماران کنند و در صورت تکمیل ظرفیت آن‌ها، مراکز درمانی نیرو‌های مسلح پذیرش بیماران کرونایی را انجام دهند.

سردار عبداللهی ادامه داد: اما امروز به‌واسطه گسترش شیوع ویروس کرونا با تمام ظرفیت آماده خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی هستیم؛ این در حالی است که در هشت ماه گذشته مراکز درمانی سپاه بالاترین خدمت در بین نیرو‌های مسلح را به این بیماران ارائه کرده است.

وی اضافه کرد: امروز برای اینکه بتوانیم بیشترین خدمات را به این‌گونه بیماران ارائه دهیم، تأکید شده است که عمل‌های غیر اورژانسی انجام نشود تا تخت‌های خالی برای بیماران کرونایی داشته باشیم؛ لذا بر این اساس، تمام مراکز درمانی سپاه اعم از بیمارستان‌ها و مجتمع‌های درمانی در اختیار این بیماران قرار دارد.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: البته بعضی از بیمارستان‌های سپاه را از این قاعده مستثی کردیم؛ مانند بیمارستان نجمیه که برای زایمان زنان باردار اختصاص یافته است؛ همچنین بیمارستان تک تخصصی قلب جماران را نیز از پذیرش بیماران کرونایی معاف کردیم.

سردار عبداللهی عنوان کرد: همان‌گونه که طی هشت ماه گذشته در برخی شهر‌ها بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران کرونایی برپا کردیم و امروز هم اگر چنین نیازی احساس شود آمادگی لازم برای برپایی بیمارستان صحرایی را داریم با این توضیح که در تهران چنین نیازی احساس نمی‌شود.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها