به روز شده در: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
عراقچی:
معاون سیاسی وزارت خارجه با تاکید بر مخالفت ایران با هر گونه حضور نظامی خارجی در خلیج فارس، گفت: حضور نیرو‌های خارجی نه تنها کمکی به برقراری امنیت نمی‌کند بلکه باعث افزایش تنش‌ها می‌شود.
کد خبر: ۴۲۱۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵ - 14October 2020

ایران مخالف هر گونه حضور نظامی خارجی در خلیج فارس استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سیدعباس عراقچی امروز (چهارشنبه) در دیدار سفیر جدید دانمارک در تهران مخالفت جمهوری اسلامی ایران را با هرگونه حضور نظامی خارجی در منطقه خلیج فارس از جمله نیروهای اروپایی اعلام و تاکید کرد: امنیت این منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود و حضور نیروهای خارجی نه تنها کمکی به برقراری امنیت نمی‌کند بلکه زمینه افزایش تنش‌ها را نیز فراهم خواهد کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه امنیت خلیج فارس موضوع مشترک کشورهای منطقه است، اظهار داشت: امنیت پایدار در منطقه منوط به گفت‌وگو و مشارکت دسته جمعی بین کشورهای منطقه و عدم دخالت قدرت‌های خارجی است.

عراقچی افزود: بهتر است دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی به جای اعزام نیروها و ادوات نظامی و یا فروش گسترده تسلیحات به برخی کشورهای منطقه با علت اصلی تنش‌ها در منطقه که همانا سیاست‌های مخرب و غلط آمریکا در خلیج فارس است، مقابله کنند.

در این دیدار همچنین درباره تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای، مقابله با تروریسم، شرایط در منطقه خاورمیانه، بحران قره باغ و نیز ظرفیت‌های همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور گفت‌وگو به عمل آمد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار