به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا عنوان کرد؛
سردار تقی مهری گفت: بسیاری از خدمات به مشمولان سربازی از طریق دفاتر الکترونیک ارائه می‌شود.
کد خبر: ۴۲۱۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸ - 14October 2020

ارائه خدمات به سربازان از طریق دفاتر الکترونیکیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «تقی مهری» رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگویی تلویزیونی، با اشاره به اینکه خدمت سربازی در نظام جمهوری اسلامی جایگاه خاصی دارد، اظهار داشت: وقتی در ششم فروردین‌ماه اعلام کردیم افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند برای کمک به کادر درمانی اقدام کنند، در حالی که قرار بود بیش از ۹۵ درصد آن‌ها در ماه‌های قبل اعزام شوند، داوطلبانه برای ارائه خدمات در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های نیرو‌های مسلح حاضر شدند.

وی افزود: در گذشته نحوه خدمت سربازی کاملاً متفاوت بود؛ چراکه در آن موقع استفاده از سامانه‌های الکترونیکی رایج نبود و باید همه جلوی مقر وظیفه عمومی استان‌ها جمع می‌شدند تا اعزام شوند، اما اکنون تمام افرادی که می‌خواهند به خدمت اعزام شوند از طریق دفاتر الکترونیکی به صحنه می‌آیند.

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: اخیراً بسیاری از خدمات مانند اعزام به خدمت، معافیت پزشکی و... به‌صورت اینترنتی به مشمولان و خانواده آن‌ها ارائه می‌شود.

سردار مهری در پاسخ به این سوال که فلسفه سربازی چیست؟ مطرح کرد: حکومت‌ها، یک وظیفه بیشتر ندارند و آن برقراری امنیت است؛ امنیت یک ظرفی است که تمام پروژه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در آن شکل می‌گیرد.

وی به نقش سربازان در دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس بیش از نیمی از رزمنده‌ها، سرباز بودند.

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی با بیان اینکه سرباز نقش کلیدی دارد، عنوان کرد: فلسفه سربازی دفاع از امنیت کشور است و اکنون اکثر سربازان ما در مناطق مرزی و بد آب و هوا خدمت می‌کنند.

سردار مهری با اشاره به اینکه آرامش و امنیتی که اکنون داریم به دلیل حضور نیرو‌های مسلح است، تصریح کرد: امنیت در کشور ما یک رکن اساسی است و هم‌اکنون ما بهترین امنیت را در بین کشور‌های منطقه داریم.

وی در پاسخ به این سوال که برای کاهش نگرانی خانواده سربازان چه اقداماتی در نظر گرفته شده است؟ تصریح کرد: ما سایت اطلاع‌رسانی و کانال خبررسانی داریم و همه خانواده‌ها این دسترسی را دارند که از حال سرباز خود مطلع شوند؛ همچنین می‌توانند ارتباط تلفنی برقرار کنند.

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی درباره میزان شیوع ویروس کرونا در پادگان‌ها مطرح کرد: با برنامه‌هایی که ستاد نیرو‌های مسلح داشته است، یکی از شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که اکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا رعایت می‌شود، نحوه اعزام مشمولان به خدمت سربازی است.

وی افزود: قبل از اعزام سرباز، سلامتی اش تأیید می‌شود و سه واکسن به او تزریق خواهد شد و اگر سلامتی او تأیید شد، برگه اعزام او مهر خواهد خورد.

سردار مهری با اشاره به اینکه آموزش سربازان یک ماه کاهش یافته است، گفت: خوشبختانه تا به امروز یک سرباز هم به دلیل کرونا فوت نکرده است و این نشان می‌دهد که دستورالعمل‌های بهداشتی در حال رعایت هستند.

وی مطرح کرد: امنیت تعطیل‌بردار نیست و به هر نحوی ما باید امنیت را در کشور، جاده‌ها و... برقرار کنیم و امیدواریم این بیماری هم زودتر از بین برود.

سردار مهری درباره حقوق سربازان بیان کرد: یکی از حق و حقوق سربازان افزایش حقوق آن‌هاست؛ قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و ماده ۴۹ که می‌گوید حداقل حقوق سربازان باید بین ۶۰ تا ۹۰ درصد کادر باشد.

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا افزود: تاکنون به دلایلی نتوانسته‌ایم این حق و حقوق را تأمین کنیم و مکاتبه کردیم تا حقوق سربازان افزایش پیدا کند.

سردار مهری گفت: ما نتوانسته‌ایم آن‌طور که باید به سربازانمان خدمات خوب ارائه دهیم و اکنون به سمتی حرکت می‌کنیم که بتوانیم خدمات بهتری را ارائه دهیم.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار