به روز شده در: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
خدمت دوره ضرورت در مناطق مختلف متناسب‌سازی شد؛
اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در اطلاعیه‌ای، متناسب‌سازی مدت خدمت دوره ضرورت در مناطق گوناگون خدمتی برای کارکنان وظیفه بومی و غیربومی را اعلام کرد.
کد خبر: ۴۲۰۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱ - 07October 2020

کاهش خدمت سربازی در مناطق غیربومیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در اطلاعیه‌ای که با رویکرد کاهش خدمت در مناطق امنیتی درگیر و عملیاتی و افزایش خدمت در مناطق عادی و برخوردار صادر شده است، عنوان کرد:

۱ـ مدت خدمت کارکنان وظیفه غیر بومی؛

در مناطق امنیتی درگیر و جزایر طرح نازعات به مدت ۱۷ ماه.

در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و سایر جزایر خلیج فارس ۱۸ ماه و مناطق عادی ۲۱ ماه خواهد بود.

۲ـ مدت خدمت کارکنان وظیفه عمومی؛

در مناطق امنیتی درگیر و جزایر طرح نازعات به مدت ۱۷ ماه.

در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و سایر جزایر خلیج فارس ۲۱ ماه و در مناطق عادی ۲۴ ماه خواهد بود.

۳ـ مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی و غیربومی شاغل در یگان‌های حفاظت دستگاه‌های دولتی ازجمله سازمان زندان‌ها، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، انرژی اتمی و سازمان شیلات نیز به تناسب منطقه‌ای که در آن خدمت می‌کنند، مانند کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح خواهد بود.

۴ـ مدت خدمت برای مشمولین امریه‌دار که در دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی خدمت می‌کنند، کماکان ۲۴ ماه خواهد بود.

۵ـ مطابق مقررات ابلاغی کلیه کارکنان وظیفه‌ای که فاصله شهر یا روستای محل سکونت تا محل خدمت آنان بیش از ۵۰ کیلومتر باشد، غیربومی و کمتر از ۵۰ کیلومتر، بومی محسوب می‌شوند.

۶ـ این مقررات برای مشمولین وظیفه اعزامی از تاریخ یکم آذر ۱۳۹۹ به بعد اجرا می‌شود و مدت خدمت کارکنان وظیفه حین خدمت و تمام مشمولین وظیفه‌ای که در آبان سال ۱۳۹۹ به خدمت اعزام شوند، در شمول مقررات قبلی خواهند بود.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها