به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد؛
سرهنگ «محمدرضا مزیدی» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در یزد اظهار داشت: باید بتوانیم نوجوانان و جوانانمان را با موضوعات دفاع مقدس و شهدا درگیر کنیم. در مورد فلان شهید تحقیق کنند و یا به صورت گروهی در خصوص شهدا و نبرد‌ها و عملیات کار کنند که قاعدتاً ماندگاری آن بیشتر خواهد بود و سهم بیشتری پیدا می‌کنند.
کد خبر: ۴۲۰۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰ - 04October 2020

سرهنگ «محمدرضا مزیدی» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در یزد در رابطه با اقدامات نیروی انتظامی استان در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نیروی انتظامی یزد همراه با دیگر ارگان‌های نظامی و غیرنظامی در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله دفاع مقدس که در یزد در حال برگزاری است شرکت فعال داشت.

وی با اشاره به آذین‌بندی سردرب‌های مراکز نیروی انتظامی سراسر استان در هفته دفاع مقدس ادامه داد: سردرب‌های مراکز نیروی انتظامی سراسر یزد متناسب با حال و هوای دوران دفاع مقدس آذین بندی و تزیین شد و هم چنین با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در یزد دیدار و از آنها تجلیل شد.

مزیدی افزود: یکی از برنامه‌های ویژه این هفته دیدار سربازان نیروی انتظامی استان با خانواده سربازانی بود که در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نائل آمدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد با اشاره به ارائه خدمات مشاوره رایگان به خانواده‌های یزدی در هفته دفاع مقدس اذعان داشت: در کل کلانتری‌های استان مشاوره‌های تخصصی برای خانواده‌هایی که به مراکز مراجعه می‌کردند ارائه می‌شد و هم‌چنین مرکز مشاوره «آرامش» واقع در ابتدای خیابان مهدی به مراجعه کنندگان خدمات مشاوره رایگان ارائه می‌داد.

وی در رابطه با اشاعه الگوی دفاع مقدس برای نسل جوان گفت: در دو زمینه می‌توان بیشتر در این حوزه کار کرد. اولین نکته این است که داستان‌ها و تجربیات و ایثارگری‌هایی که رزمندگان در دوران دفاع مقدس داشتند یا با شرح دادن یا اتوبیوگرافی مکتوب شود.

مزیدی ادامه داد: داستان‌های شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بهتر است به صورت مصور باشد که قطعاً در این زمینه نیز کار شده است، بیوگرافی آنها مشخص است و دوستان همسنگرشان با عکس‌ها و وصیت‌نامه شهدا آنها را مکتوب کنند. از موضوعاتی که پدر،مادر، خواهر و اقوام شهدا می‌گویند یادداشت شود و به صورت مکتوب در اختیار جوانان قرار گیرد و نسل به نسل ادامه داده شود تا ماندگار شود.

سرهنگ مزیدی تاکید کرد: روایات بایستی به همان صورتی که بوده است بیان شوند و خدایی ناکرده تحریف نشود.

وی ادامه داد: دومین زمینه‌ای که می‌توان برای نسل امروز کار کرد در قالب سریال و فیلم و امور هنری است که می‌توان از مصاحبه‌های خود افراد استفاده کرد که ماندگاری داشته باشد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و این ایام با همین اقدامات یادواره‌ای می‌تواند یادآور موضوعات دلاوری‌ها و شجاعت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باشد.

سرهنگ محمدرضا مزیدی در رابطه با اقداماتی که تاکنون برای جوانان صورت گرفته است اذعان داشت: اقدامات خوبی انجام شده لذا باید بتوانیم نوجوانان و جوانانمان را با موضوعات دفاع مقدس و شهدا درگیر کنیم. مثلا در مورد فلان شهید تحقیق کنند و یا به صورت تیمی و گروهی در خصوص شهدا و نبردها و عملیات کار کنند که قاعدتاً ماندگاری آن بیشتر خواهد بود و سهم بیشتری پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار