به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
فرمانده سپاه روح الله گفت: امروز توجه به روستا‌ها و نقاط محروم یکی از اولویت‌های مهم سپاه است و اینکه در مقطعی جوانان از روستا به سمت شهر‌ها هدایت شدند یک کار اشتباه بود و امروز باید به سمت ریل گذاری برای ماندگاری در روستا‌ها و ایجاد انگیزه حرکت کنیم.
کد خبر: ۴۱۹۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳ - 02October 2020

توجه به روستاها و نقاط محروم یکی از اولویت های مهم سپاه است

به گزارش دفاع‌پرس از استان مرکزی، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در آیین افتتاح پروژه های محرومیت زدایی در روستاهای اراک گفت: دفاع مقدس یک تجربه موفق در چهل سال انقلاب اسلامی است و نسلی را تربیت کرد که در طول این چهل سال افتخار آفرینی های گسترده ای انجام داده و قله های بلند حماسه را فتح کرده است.

کریمی اظهار کرد: تمام صفت های خوب و ارزش های الهی همچون ایثار، ازخودگذشتگی ، مجاهدت و برادری در دفاع مقدس به منصه ظهور رسید و لحظه به لحظه دفاع مقدس خیرات و برکات فراوان است که توسط رزمندگان جاری شد.

وی ادامه داد: شکوفایی استعدادها و عملیاتی کردن توانمندی های نهفته رزمندگان از مهمترین برکات دفاع مقدس است و بسیاری از جوانان محدودیت های دفاع مقدس را وقتی دیدند لذا همت ها و اراده های خود را به کارگیری کردند و حماسه های عظیمی خلق کردند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: امروز قرارگاه خاتم الانبیاء در امر سازندگی و انجام پروژه های کلان در کشور پیشتاز است و پایه و بنیاد قرارگاه خاتم الانبیاء در دفاع مقدس شکل گرفته و امروز می بینیم علیرغم تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور را به قرارگاه سازندگی تبدیل کرده است.

کریمی افزود: ایمان به قدرت و نصرت الهی و اعتماد به جوانان انقلابی از مهمترین درس های دفاع مقدس برای شرایط امروز است که اگر به خوبی محقق شود قطعا شکوفایی های بزرگی را رقم خواهد زد.

وی ادادمه داد: امروز فرهنگ غرب که در فضای مجازی تاخت و تاز می کند بی هویتی و ناکارآمدی خود را به وضوح نشان داده و فرهنگ غرب در برابر فرهنگ دفاع مقدس و تفکر انقلاب اسلامی حرفی برای گفتن ندارد و این موضوع به وضوح در دوران کرونا به اثبات رسیده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: دشمن با ابزار فضای مجازی به دنبال ارائه خوراک مسموم به جوانان است و لذا جوانان بیشتر باید نسبت به توطئه های دشمن حساس باشند و البته قطعا دشمنان با اقدامات خود به جایی نخواهند رسید.

کریمی یادآور شد: امروز حفظ ارزش های اخلاقی و ترویج آنها در جامعه یک ضرورت است چراکه دشمنان با هر ابزار و شیوه ای به دنبال ازبین بردن آنها هستند و می طلبد با برنامه ریزی صحیح نسبت به تلاش های دشمنان عمل کرد.

وی اضافه کرد: تاریخ نشان داده هر اندازه به نسخه شفا بخش دفاع مقدس اعتماد کردیم شکوفایی هایی حاصل شده و هر اندازه بی اهمیت بودیم باعث عقب ماندگی ها شده است و امروز جبران عقب ماندگی های کشور نیازمند عزم و اراده جهادی دارد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: عقب ماندگی های کشور به دلیل تعریف غلط از توسعه و پیشرفت است چراکه اگر با همان تفکر دفاع مقدس حرکت می کردیم قطعا امروز شاهد این مشکلات نبودیم.

کریمی یادآور شد: امروز توجه به روستاها و نقاط محروم یکی از اولویت های مهم سپاه است و اینکه در مقطعی جوانان از روستا به سمت شهرها هدایت شدند یک کار اشتباه بود و امروز باید به سمت ریل گذاری برای ماندگاری در روستاها و ایجاد انگیزه حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه حرکت به سمت تمدن اسلامی باید همراه با جهش و آن هم با محوریت جوانان انجام شود افزود: اگر همت ها و اراده ها به درستی به کار گیری شوند قطعا تحقق تمدن اسلامی سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: امروز به برکت فرهنگ دفاع مقدس و به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ۲۸۰ پروژه محرومیت زدایی شامل خانه محروم ، قنوات، کانال کشی، تامین آب کشاورزی و شرب ، بندخاکی، تکمیل مدرسه و مرمت مساجد هستند به بهره برداری می رسد که هدیه شهدا به مردم شریف استان مرکزی هستند.

کریمی افزود: بسیج سازندگی امروز با مشارکت دستگاه های مرتبط و بسیج کنندگی خود مردم برای انجام هرگونه اقدامات محرومیت زدایی اعلام آمادگی می کند و به هر اندازه که ادارات مرتبط مشارکت داشته باشند بسیج سازندگی هم می تواند از مرکز خدمات بیشتر برای استان بیاورد.

وی یادآور شد: خدمات بسیج سازندگی و اقدامات محرومیت زدایی سپاه بر پایه خدمت بی منت به مردم است و امروز هرچقدر برای ملت شریف ایران و خصوصا ولی نعمتان روستایی کار کنیم کم است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی بر اساس باورهای دینی و اعتقادی خود جهادگونه کارها را پیش می برد  و این درس بزرگ دفاع مقدس است که بسیجیان جهادگر در این امر پیشتاز هستند خاطرنشان کرد: دفاع مقدس یک الگوی مردمی و کار آمد است که هرکس به اندازه توان خود نقش آفرینی می کند و امروز باید از این الگوی مردمی بیشتر استفاده کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها