به روز شده در: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
جانشین فرمانده ناجا:
سردار سرتیپ رضایی با بیان اینکه با فعالیت شبانه‌روزی نیروی انتظامی از مرز‌ها تا داخل شهرها، خصلت فداکاری و ایثارگری در این نیرو جاری است، گفت: امروز فرهنگ دفاع مقدس در ناجا متبلور است.
کد خبر: ۴۱۹۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴ - 30September 2020

امروز فرهنگ دفاع مقدس در ناجا متبلور است/ مقابله با اراذل و اوباش خط قرمز پلیسبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی غرب استان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: غرب استان تهران با تقدیم سه هزار و ۳۱۵ شهید از جمله استان‌هایی است که در دفاع از ارزش‌ها و دستاورد‌های انقلاب پیشقدم بوده و سهم بسیار بالایی در تامین، حفظ امنیت و آرامش کشور دارد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و اعطای لقب مجاهدان فی سبیل الله به کارکنان نیروی انتظامی، بیان کرد: نیروی انتظامی، نیرویی مقدس است؛ چرا که در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران و در مسیر و خط ولایت حرکت می‌کند که یک فقیه آگاه به شرایط است.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: انقلاب اسلامی شعاعی از بعثت و عاشوراست تا مردم را در مسیر حرکت به سمت خداوند قرار دهد و دفاع مقدس نیز یادآور قرار گرفتن در چنین مسیری است که در آن انقلاب اسلامی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر جامه عمل پوشاند.

سردار رضایی با اشاره به اینکه تمام تلاش‌های شبانه روزی نیروی انتظامی و سختکوشی این نیرو، به دلیل مقدس بودن آن است، افزود: پلیس برای هر زمان و مکان طرح و برنامه خاص دارد و هدفی جز خدمت به مردم را دنبال نمی‌کند.

وی با تقدیر از تعامل همه ادارات و نهاد‌های دولتی در تولید و برقراری امنیت در غرب استان تهران، گفت: نیروی انتظامی از مرز‌ها تا داخل شهرها، به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند و خصلت فداکاری و ایثارگری در این نیرو جاری بوده و می‌توان اذعان کرد که امروز فرهنگ دفاع مقدس نیز در ناجا متبلور است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به جمعیت بیش از سه میلیونی غرب استان تهران با شش شهرستان تابعه، بیان کرد: در پایش و رصد شبانه‌ای که از عملکرد همکاران انتظامی در یکی از کلانتری‌های شهرستان ملارد در ۲ هفته گذشته صورت گرفت، مجاهدت و فداکاری همکاران انتظامی در رده‌های انتظامی به وضوح مشاهده شد.

سردار رضایی با اشاره به اینکه، امروز ایران اسلامی یکی از کشور‌های امن منطقه محسوب می‌شود، تصریح کرد: این امنیت مرهون مجاهدت، فدارکاری و ایثارگری‌های همه همکاران انتظامی در مرز‌ها و شهر‌ها بوده که تحت هدایت و راهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری به اجرای ماموریت می‌پردازند و این امنیت به دست آمده با امنیت هیچ کشوری قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه مقابله با کسانی که القابی برای خودشان قرار داده‌اند مانند اراذل و اوباش و یا هر کسی که آرامش مردم را به هم بزند، خط قرمز نیروی انتظامی است، افزود: با این افراد در هر جایی که باشند به قطع یقین مقتدرانه و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

این مقام عالی انتظامی تصریح کرد: اگر کسی با هر وضعیت جسمی که دارد، بخواهد از آن سوء استفاده کرده و یا در جامعه رعب و وحشت ایجاد کند به طور قطع با وی برخورد خواهد شد.

سردار رضایی تصریح کرد: طرح مبارزه بی امان با اراذل و اوباش به شدت در کل کشور به ویژه غرب استان تهران اجرا خواهد شد و قطعاً حمایت‌های قضایی در این زمینه، امنیت مطلوبی را برای شهروندان در پی خواهد داشت و امیدواریم مجلس شورای اسلامی نیز با طرح‌های دو یا سه فوریتی، قوانین متقن و محکمی را در این زمینه وضع کند؛ چراکه نیروی انتظامی در این عرصه سخنگوی مردم محسوب شده و عملاً مطالبات مردمی را مطرح می‌کند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به رضایت مردم و مسئولان منطقه غرب استان تهران از مجموعه نیروی انتظامی، گفت: پلیس در عرصه مبارزه با اراذل و اوباش به صورت مرتب، تاکتیک‌های سازمانی خود را متناسب با وضعیت و شرایط موجود طراحی و تدوین خواهد کرد.

سردار رضایی با اشاره به تداوم طرح امنیت اخلاقی با عنوان ناظر یک، بیان کرد: در این عرصه مردم، مطالبات به حقی دارند که پلیس به عنوان مجری قانون به آن عمل می‌کند و در مرحله اول تذکر، مرحله دوم تعهد الکترونیکی و در مرحله سوم برخورد قضایی لازم صورت خواهد گرفت.

این مقام عالی انتظامی در پاسخ به سوال یکی ازخبرنگاران درخصوص ضرورت ارتقای سازمانی در حوزه امنیت با توجه جمعیت بالای غرب استان تهران گفت: امیدواریم با لحاظ بودجه مناسب از سوی مجلس انقلابی، ساختاری مناسب برای این منطقه در آینده‌ای نزدیک طراحی کنیم.

جانشین فرمانده ناجا تأکید کرد: بایستی زیرساخت‌های مستحکمی برای مبارزه با سرقت از سوی مجلس شورای اسلامی در حوزه قوانین طراحی و تدوین شود تا شاهد تکرار جرایم مشابه از سوی سارقان و متهمان نباشیم و در این زمینه صنایع نیز بایستی در حوزه ایمن سازی وسائط نقلیه اقدام موثری انجام دهند؛ البته این مشکلات را نیروی انتظامی به عنوان سخنگوی مردم و یک مطالبه عمومی مطرح می‌کند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار