به روز شده در: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
رادیو ایران درادامه فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای خود به معرفی آثار نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می‌پردازد.
کد خبر: ۴۱۹۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶ - 29September 2020

رادیو ایران به زندگی و آثار فرهیختگان می‌پردازدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، برنامه «نگین» در راستای معرفی نام آوران ایران زمین به یادکرد معاصران می‌پردازد و استادان حوزه‌های علمی را معرفی می‌کند.

یدالله گودرزی مدیر فرهنگ و ادب رادیو ایران اظهار داشت: برای آنکه معرفی‌ها وجاهت علمی و استنادی داشته باشد، گروه برنامه ساز از مشاوره و راهنمایی بنیاد ملی نخبگان هم بهره می‌گیرد.

در این برنامه مروری به زندگی و فعالیت‌های کمتر شنیده شده بزرگانی چون؛ مرحوم دکتر بدرالزمان قریب، دکتر محمد معین، دکتر غلامحسین مصاحب، شهید مصطفی چمران، دکتر روزبه زنجانی، دکتر مرتضی شیخ، دکتر منوچهر دوایی، جعفر ابراهیمی شاهد، پروفسور محمد تقی فاطمی، دکتر تقی رازی، دکتر علی زرگری، دکتر پرویز کردوانی، امیر حسین فردی و شهید احمد رضا احدی خواهیم داشت.

گفتنی است «نگین» ویژه برنامه، نام آوران ایران زمین است که در تهیه و ساخت این برنامه از طرفیت‌های نمایشی، مصاحبه‌های کارشناسان و گزارش‌های شنیدنی استفاده شده است.

این برنامه از شنبه تا چهارشنبه به تهیه کنندگی عبدالله علایی و گویندگی فاطمه آل عباس و حسن همایی از روز شنبه ۱۲مهر ساعت ۱۹:۴۵ از رادیو ایران پخش می‌شود.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار