به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰
چهل سالگی سرو/ نماینده ولی فقیه در گیلان:
آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به حضور زنان مجاهد در کنار مردان در دوران دفاع مقدس، گفت: مادران و همسران شهدا مجاهدان تاریخ هستند.
کد خبر: ۴۱۹۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸ - 28September 2020

مادران و همسران شهدا مجاهدان تاریخ هستند

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، آیت الله «رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با اعضای کمیته بانوان دفاع مقدس استان با قدردانی از مجاهدت بانوان ایثارگر در جنگ هشت ساله اظهار داشت: این جلسه در راستای تعظیم و تجلیل از بانوان ایثارگر دوران دفاع مقدس برگزار شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه کمال انسان را در بندگی خدا دانست و تصریح کرد: رسیدن به خدا مقصد اعلای انسان محسوب می شود و در این عرصه تفاوتی بین زن و مردم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه پس از بعثت پیامبر اسلام (ص) زن به جایگاه رفیع خود که خدا برای او تعیین کرد رسید، افزود: در دوره اسلامی، زن هویت عظیم الهی و انسانی خود را پیدا کرد.

آیت الله «رسول فلاحتی» زندگی حضرت فاطمه (س) را کتابی مفصل برای انسان دانست و خاطرنشان کرد: زندگی کوتاه حضرت فاطمه (س) بهترین الگو برای تمام انسان ها است.

وی انقلاب اسلامی را دومین دوره ای عنوان کرد که زن توانست هویت خود را بازیابد و تاکید کرد: انقلاب اسلامی اوج شکوفایی بازیابی و بازخوانی هویت زن مسلمان است و این بازخوانی هنوز ادامه دارد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه فرهنگ بازیابی هویت زن با انقلاب اسلامی در دنیا تاثیرگذار بوده است، افزود: انقلاب اسلامی و جامعه ایرانی تاثیر متقابل در همدیگر دارند و این امر برای قدرت های سلطه گر خطرساز شده است.

وی به شعار مرگ بر آمریکا پس از گذشت ۴۱ سال از انقلاب اسلامی توسط مردم آمریکا اشاره و متذکر شد: ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی موجب رنجش استکبار جهانی شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه بخش اعظم انقلاب اسلامی به عهده زنان پاک سیرت و پاک نیت بود، تصریح کرد: زنان با صورت و سیرت اسلامی در صحنه حضور پیدا کردند و این انقلاب مرهون تلاش آنها بوده است.

وی به بازخوانی و بازنگری هویت بانوان با وقوع انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی به زن هویت داده است.

آیت الله «رسول فلاحتی» با اشاره به ظرفیت شبکه های اجتماعی در ارسال پیام دین و انقلاب در عرصه جهانی، تاکید کرد: اگرچه نتوانستیم از فضای مجازی به نحو مطلوب استفاده کنیم اما شبکه های اجتماعی موجب شد چهره و ارزش های انقلاب اسلامی به همه دنیا برود.

وی با اشاره به حضور زنان مجاهد در کنار مردان در دوران دفاع مقدس، افزود: مادران و همسران شهدا مجاهدان تاریخ هستند.

امام جمعه رشت با تاکید براینکه مجاهدت های بانوان ایثارگر در دوران دفاع مقدس نباید به فراموشی سپرده شود، متذکر شد: حضور همیشگی زن ایرانی با هویت اسلامی در عرصه میدانی ضرورت است.

وی  خواستار بهره گیری از سازمان های مردم نهاد در عرصه معنوی و ارزش های الهی در جامعه شد و خاطرنشان کرد: گروه های مردمی می توانند در ترویج ارزش های انقلاب اسلامی اثرگذار باشند.

«زهرا یعقوب نژاد» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز در دیدار با اشاره به وجود ۳۴ شهیده زن در استان، اظهار داشت: تعداد ۳۴۰ رزمنده بانوی گیلانی در دوران دفاع مقدس حضور پیدا کردند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با اشاره به وجود ۵۳ جانباز زن در گیلان، تصریح کرد: گیلان دارای ۳ هزار مادر شهید و یک هزار و ۴۰۰ همسر شهید است.

وی به اجرای ۲۰۰ برنامه ویژه بانوان ایثارگر همزمان با هفته دفاع مقدس در این استان اشاره کرد و افزود: ۴۰ بانوی پیشکسوت ایثارگر و رویشی گیلان در هفته دفاع مقدس تجلیل شدند.

رئیس کمیته بانوان دفاع مقدس گیلان معرفی بانوان رزمنده و ایثارگر را از جمله برنامه های کمیته بانوان دفاع مقدس برشمرد و تاکید کرد: به دنبال معرفی الگوی بانوان ایثارگر به جامعه هستیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها