به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان‌شرقی؛
سردار «خرم» گفت: امروز بیش از پنجاه میلیون اسناد جنگ اعم از ویدیو، خاطرات و اسناد وجود دارد و محل رجوع باید این منابع باشد، که دقت گوینده و تطبیق خاطرات خودش را نشان دهد.
کد خبر: ۴۱۹۱۱۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰ - 28September 2020

به گزارش دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، سردار سرتیپ دوم پاسدار «عابدین خرم»، فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان‌شرقی، در نشست صمیمی با مربیان ورزشی و غواصان دفاع مقدس اظهار داشت: گاهی سوال می‌شود، خاطراتی که درباره دفاع مقدس بیان می‌شود، چقدر واقعیت دارد؟ باید عنوان کرد که جنگ یک جنبه احساسی و عاطفی دارد که در هشت سال دفاع مقدس دیده می‌شود و برخی دیگر از خاطرات مبتنی بر صحنه عملیات‌ها بوده و کاملا عقلانی است.

وی با بیان اینکه اکثر خاطرات دفاع مقدس واقعیت دارد، افزود: امروز بیش از پنجاه میلیون اسناد جنگ اعم از ویدیو، خاطرات و اسناد وجود دارد و محل رجوع باید این منابع باشد، که دقت گوینده و تطبیق خاطرات خودش را نشان دهد.

سردار خرم با تشبیه دفاع مقدس به قله کوه، عنوان کرد: اگر کسی در کنار کوه بایستد عظمت آن را احساس نخواهد کرد، زیرا دید آدمی محدود است، این مساله را تطبیق بدهید به صحبت‌های رهبری در دیدار با رزمندگان دفاع مقدس که فرمودند شما جمعی هستید که بیست سال دیگر بیشترتان نخواهید بود. پس باید به عنوان افراد دفاع مقدس وقایع و اتفاقات را روایت و نشر کنید و اجازه تحریف ندهید، زیرا تحریف یکی از آفت‌هایی است که دشمنان به دنبال آن هستند.

وی تاکید کرد: حتی اخیرا BBC تلاش داشت که با یک نوار تاریخ را جعل کند، اما آقای صمدی، پژوهشگر دفاع مقدس با ارائه یک سند و اینکه افراد آن جلسه حاضر و زنده بودند و تحلیل مساله، جعل و تحریف خنثی شد، اما این اتفاقات باز هم در آینده رخ خواهد داد.

فرمانده سپاه عاشورا، آرشیو لشکر عاشورا را آرشیو بسیار خوبی برای دفاع مقدس دانست و ابراز داشت: افرادی که می‌خواهند خاطرات حماسه‌ها باقی بماند آن‌ها را باید به سند تبدیل کنند. جالب بود که می‌گویند لشکر‌های دفاع مقدس بعد از شهادت فرماندهان اغلب خط شکن نبودند، اما لشکر عاشورا بعد از شهادت فرماندهانش در والفجر 8 خط شکن بود و این موضوع نیاز به رجوع به این لشکر و رزمندگانش و ثبت در خاطرات دارد.

سردار خرم در پایان خطاب به رزمندگان و جانبازان عنوان کرد: امروز شما به عنوان پیشروان دفاع مقدس و دارندگان خاطرات ارزشمند دفاع مقدس مانند دُر گرانبها هستید. رزمندگان باید هرکدام از این خاطرات و عملیات‌هایی که در لشکر عاشورا نقش داشته را مطرح کنند و تیمی برای تشریح، توجیه و اصلاح آماده کنیم تا آیندگان از این سرمایه بهره کافی ببرند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار