به روز شده در: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
چهل‌سالگی سرو/ سردار کمیل:
فرمانده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه شهدای ما به امام حسین (ع) اقتدا کردند، گفت: شهدا به ما درس «حسینی می‌مانیم» را دادند.
کد خبر: ۴۱۸۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸ - 27September 2020

شهدا به ما درس «حسینی می‌مانیم» را دادندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، سردار «کمیل کهنسال» از فرماندهان دفاع مقدس شامگاه شنبه (پنجم مهر) در مراسم «سرِّ دلبران» که در گلزار شهدای امامزاده سید محمد (ع) فریدونکنار برگزار شد، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصتی برای یادآوری ایثار و فداکاری‌های شهدای اسلام و شهدای جبهه‌های جنگ تحمیلی است.

سردار کهنسال با اشاره به اینکه شهدا یک هدف بیشتر نداشتند، تصریح کرد: شهدا هدفشان تنها خدا بود و به اسلام و قرآن می‌اندیشیدند و تحت تاثیر از معارف بلند اهل بیت (ع) خود را در میدان جهاد و مبارزه قرار دادند.

وی با بیان اینکه شهدای ما به امام حسین (ع) اقتدا کردند، اظهار کرد: شهدا گفتند خدا، گفتند اسلام و پای آن ایستادند؛ آن‌ها اوج صداقت هستند و اهل عمل بودند.

سردار کهنسال خاطرنشان کرد: شاهد پاک شهدا همین قبرهای مطهر آنان است که ما افتخار داریم؛ در کنار قبور مطهرشان باشیم و برای اثبات ادعای خود جان خود را دادند.

وی با تاکید بر اینکه شهدا علی‌رغم اینکه سخت‌ترین کارها را انجام می‌دادند اما بی‌ادعاترین بودند، افزود: این سختیی‌ها برای یک انسان عادی هرگز قابل تحمل نیست، شهدا هیچ توقعی از کسی نداشته و با کوچک‌ترین تشکر از سوی کسی در صحنه دفاع مقدس آنان را ناراحت می‌کرد.

سردار کهنسال ادامه داد: بروکراسی حاکم بر ادارات ما امروز سخت است اما در آن زمان با یک نامه اقلام مورد نیاز از به‌طور مثال اداره کار تهیه و فرستاده می‌شد.

وی با بیان اینکه یادآوری هر یک از خاطرات دفاع مقدس همراه با معارف عمیقی است، عنوان کرد: خاطرات دفاع مقدس دنیایی از معرفت است و شهدا به ما درس حسینی می‌مانیم را دادند.

این فرمانده دفاع مقدس ادامه داد: گفت: شب‌های قبل از عملیات در ۸ سال دفاع مقدس حال و هوای عاشورایی در بین رزمندگان در منطقه حاکم می‌کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار