به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
رئیس حوزه هنری خراسان‌ جنوبی:
«مجید کریمیان» گفت: استفاده از ذخایر معنوی حوزه دفاع مقدس به برنامه‌ریزی دولت‌ها بر می‌گردد و باید از تولید اثر و فعالیت در حوزه دفاع مقدس بیشتر از این حمایت می‌شد تا حجم آثار دفاع مقدس بیشتر باشد.
کد خبر: ۴۱۸۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹ - 24September 2020

ذخایر معنوی حوزه دفاع مقدس مورد توجه دولت‌ها قرار گیردبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بیرجند، «مجید کریمیان» رئیس حوزه هنری خراسان‌ جنوبی عصر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی یاد شهدا و پاسداشت ایثار و شهادت باعث پویایی و سرزندگی جامعه می‌شود و عنصری از امید و آگاهی برای ایجاد تمدن اسلامی موفق است.

وی با تأکید بر اینکه ذخایر معنوی که در حوزه محتواهای دفاع مقدس وجود دارد از اقدامات و تولیدات در این بخش بیشتر است، بیان داشت: استفاده از ذخایر معنوی حوزه دفاع مقدس به برنامه‌ریزی دولت‌ها بر می‌گردد و باید از تولید اثر و فعالیت در حوزه دفاع مقدس بیشتر از این حمایت می‌شد تا حجم آثار دفاع مقدس بیشتر باشد.

رئیس حوزه هنری خراسان‌ جنوبی در خصوص ضرورت پرداختن به دفاع مقدس، مطرح کرد: هر کشور که مقید به تاریخ خود نباشد در عمل داشته‌های خود را از دست می‌دهد چنانچه تاریخ خود را به نسل جدید منتقل نکنیم جامعه را از دست می‌دهیم.

هنری گفت: جامعه‌ای که ارزش‌های متعالی داشته و آن‌ها را یادآوری کند زنده‌تر و پویاتر بوده و به رشد و توسعه نزدیک‌تر می‌شود و در نتیجه به توسعه و امنیت پایدار دست می‌یابد چرا که باعث ایجاد استحکام‌های معنوی واخلاقی در جامعه می‌شود.

وی برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی دفاع مقدس به دلیل ارتباط با حوزه و گنجینه متعالی ایثار و شهادت را ارزشمند دانست و مطرح کرد: فضاهای هنری برگرفته از این جریان نیز می‌تواند فرهنگ دفاع مقدس را با بیان جذاب و جالب‌تری به جامعه منتقل کند.

انتهای پیام/          

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها