به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
فرمانده قرارگاه شمال‌غرب نزاجا:
امیر سرتیپ دوم علی حاجیو گفت: دشمن به دنبال آن است تا بین فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی و هویت‌های ملی جوانان فاصله بیاندازد پس باید همگان کاری انجام دهند که دشمن مایوس شود.
کد خبر: ۴۱۸۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲ - 24September 2020

دشمن به دنبال ایجاد شکاف بین هویت شهادت‌طلبی و ملی جوانان است

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ارومیه، امیر سرتیپ دوم علی حاجیو، فرمانده قرارگاه شمال‌غرب نزاجا، امروز (پنجشنبه) در مراسم غبارروبی مزار شهدای ارومیه اظهار داشت: امروزه همه توانمندی‌ها، تعالی و قدرت جمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهدا است و نباید این را فراموش کرد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: شهدا چون آیه‌های قرآن مقدس بوده و دفاع مقدس تجلی و تبلور فضیلت‌ها و ارزش های انسانی است.

فرمانده قرارگاه شمال‌غرب نزاجا ادامه داد: در زمان دفاع مقدس تمام تکنولوژی و تجهیزات دشمنان در پشتیبانی و خدمت از دشمن قسم خورده جمهوری ایران به کار گرفته شده بود چون آنها احساس خطر کرده و از شکل‌گیری حکومت اسلامی هراس داشتند.

وی عنوان کرد: در آن زمان نه تنها غرب و شرق بلکه همه دولت های نامشروع احساس خطر کرده و تمام توان خود را برای مقابله با جمهوری اسلامی به کار گرفتند.

میر سرتیپ دوم حاجیلو تصریح کرد: جنگ زمامی رخ داد که جمهوری اسلامی در آغاز راه انقلاب اسلامی قرار داشته و همه جوره در تحریم بود و از نظر نظامی نیز وضعیت مطلوبی نداشت و از طرفی سوءتدبیرهای بنی صدر هم باعث به هم ریخته شدن اوضاع ارتش شده بود.

وی تصریح کرد: در این شرایط دشمن هم فرصت را مناسب دید و با حمله به فرودگاه‌ها و مراکز غیر نظامی سعی کرد در بین مردم ایجاد رعب و ترس کند و در مقابل آن با وجود آنکه نیروهای نظامی ایران به مدت دو سال هیچ پروازی نداشتند در همان روز نخست 300 پرواز انجام دادند تا در همان روز نخست صدام متوجه اشتباه خود شود.

فرمانده قرارگاه شمال‌غرب نزاجا گفت: معنویت و ایمان نیروهای نظامی در آن زمان در دفاع مقدس تجلی یافت و هیچ معادله و محاسبه ای توان ارزیابی این مجاهدت ها و ایثارگری ها را نداشت.

وی اظهار داشت: با مجاهدت‌های نیروهای ایرانی هجمه و هیمنه دشمن در همان روزهای نخست شکست و بعدها نیروی دریایی ایران نیز با انجام عملیاتی موفق برای همیشه نیروی دریایی عراق را از صحنه خارج کرده و مورد هدف قرار داد و تا مدتی تعدادی از سکوهای نفتی عراق را در دست نیروهای ایرانی بود و به تدریج و با عدم صادرات نفت عراق آنها دچار مشکلات اقتصادی شدند.

امیر حاجیلو با اشاره به نقش خطه آذربایجان در دفاع مقدس گفت: نخستین شهیدی که تقدیم جمهوری اسلامی در دفاع مقدس شد خالد حیدری بود که اهل آذربایجان‌غربی است و این افتخاری برای استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی بوده که همیشه خط مقدم دفاع از جمهوری اسلامی ایران بودند.

وی عنوان کرد: دشمن به دنبال آن است تا بین فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی و هویت‌های ملی جوانان فاصله بیاندازد پس باید همگان کاری انجام دهند که دشمن مایوس شود هماهنگونه که در 40 سال گذشته چنین کاری انجام شده است.

فرمانده قرارگاه شمال‌غرب نزاجا در پایان خظارنشان کرد: داشتن فرماندهی مانند حضرت امام خامنه‌ای افتخار نیروهای نظامی بوده و معنویت و ایمان در بین نیروهای نظامی حرف نخست را می‌زند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار