به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
رادار نیمه‌هادی «سروش» با قابلیت کشف و شناسایی اهداف با قابلیت پنهانکاری توسط نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد.
کد خبر: ۴۱۸۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵ - 24September 2020

رونمایی از رادار نیمه هادی «سروش» پدافند هوایی ارتشبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، رادار سروش که توسط جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش طراحی و تولید شده است، صبح امروز در مراسمی رونمایی و به شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور ملحق شد.

این پروژه که شامل طراحی و ساخت رادار کشف و جستجوی برد متوسط با فناوری نیمه‌هادی است، قابلیت کشف اهداف با سطح مقطع راداری کم در ارتفاع کوتاه و متوسط تا برد ۲۲۰ کیلومتر را دارد.

همچنین به علت اینکه از فناوری نیمه‌هادی استفاده شده است، قادر است در هر شرایط آب و هوایی مأموریت انجام دهد و مداومت کاری بسیار بالایی دارد و در برابر جنگ الکترونیک بسیار مقاوم است.

به گفته فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش هزینه طراحی و ساخت این رادار بسیار پایین بوده و قدرت تحرک بسیار بالایی دارد و از استاندارهای جهانی برخوردار است.

از دیگر سامانه رونمایی شده توسط نیروی پدافند هوایی ارتش، سامانه میثاق است که بر اساس سامانه هوشمند ترکیبی رادارهای اولیه و ثانویه طراحی و ساخته شده است.

این سامانه قادر است علاوه بر گیرندگی اهداف از رادارهای اولیه و اصلی، اهدافی را که رادارهای ثانویه و همه حساسه‌ها به او می‌دهند، تلفیق کند و با دقت بالا در اختیار شبکه یکپارچه پدافند هوایی قرار دهد.

این سامانه نیاز به نیروی انسانی و کاربر ندارد و به صورت خودکار اطلاعات را می‌گیرد و در اختیار شبکه یکپارچه پدافند قرار می‌دهد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار