به گزارش خبرنگار دفاع‎پرس از اهواز، «غلامرضا شریعتی» استاندار خوزستان امروز در آیین افتتاح موزه دفاع مقدس آبادان با اشاره به ویژگی‌های این موزه بکر و طبیعی دفاع مقدس نسبت به دیگر موزه های کشور، اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنیم که توانستیم فاز اول این موزه که از هر نظر جزو طبیعی ترین موزه های دفاع مقدس کشور است را با همکاری دستگاه‌های استانی و شهرستانی افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه این مکان قابل قیمت گذاری نیست، به این دلیل که وجب به وجب این سرزمین و شهرهای آبادان و خرمشهر جای خون پاک ترین، نجیب ترین و مقرب ترین بندگان صالح خداست که تبدیل به موزه دفاع مقدس شده است، افزود: نباید از این نظر بگذریم که آبادان و خرمشهر و کل خوزستان موزه های طبیعی دفاع مقدس هستند. هر جای این خاک قدم بگذاریم یک اثر، یک خاطره و یا یک نقش و نگار از هشت سال دفاع مقدس برای ما تداعی می شود.

شریعتی گفت: ما مفتخریم که میراثدار شهدای گرانقدر این مرز و بوم هستیم که جان خود را نثار عزت و حیثیت این کشور و دفاع از آرمان های اسلام، انقلاب و امام عزیز و مقام معظم رهبری کردند.

نماینده عالی دولت در خوزستان بیان کرد: برای ما مایه افتخار است که در عصر این انسان ها زندگی می‌کنیم تا از الطاف آنها بهره مند شویم. قطعاً آبادان و خرمشهر کاستی‌ها و کمبودها و محدودیت‌هایی را با خود حمل می‌کنند اما آنچه در توان بوده است برای رفع کسری ها اقدام شده است و همه باید تا پایان یافتن محرومیت این دو شهر اهتمام جدی بورزیم و به سمت و سوی پایان دادن محرومیت آبادان و خرمشهر حرکت کنیم.

استاندار خوزستان گفت: آنچه که بر جای مانده است یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس است که حق زیادی بر گردن این کشور دارند. امیدوارم  دعای این شهدا و روح پاک آنها بتواند به ما در راستای خدمت گذاری به مردم عزیز کشور کمک کند.

انتهای پیام/