به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۱
سخنگوی ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس خوزستان خبر داد؛
هوشنگ نوبخت گفت: به مناسبت بهره برداری از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان به عنوان بکرترین و طبیعی ترین موزه جنگ کشور از تمبر یادبود این موزه با حضور مسولان استانی رونمایی شد.
کد خبر: ۴۱۸۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱ - 23September 2020

رونمایی از تمبر یادبود موزه دفاع مقدس آبادان توسط مسئولین استانی خوزستان

به گزارش خبرنگار دفاع‎پرس از اهواز، «هوشنگ نوبخت» سخنگوی ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس خوزستان امروز در حاشیه آیین افتتاح فاز نخست مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان اظهار داشت: به مناسبت بهره برداری از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان به عنوان بکرترین و طبیعی ترین موزه جنگ کشور از تمبر یادبود این موزه با حضور مسولان استانی رونمایی شد.

وی افزود: با دستور سردار یوسفی مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان طرح های مختلفی برای ثبت تمبر یادبود این مرکز در نظر گرفته شد که در نهایت طرح «مهدی پاک» مدیر هنری اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان به عنوان طرح نهایی به تهران ارسال شد و مورد تایید قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان گفت: از نکات قابل توجه در طراحی تمبر یادبود مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان این است که نمادهای شهر آبادان از جمله تصویر نماز جمعه باشکوه مردم آبادان در اوج جنگ با اقتدا به آیت الله جمی امام جمعه فقید آبادان، تصویری از سوله های ترکش خورده در موزه آبادان که نماد و سمبل دفاع و مقاومت این شهر هستند و تصویری از پالایشگاه آبادان که مظهر اقتصاد مقاومتی است در آن گنجانده شده اند.

سخنگوی ستاد استانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان خوزستان در پایان با بیان اینکه بهره برداری از باغ موزه دفاع مقدس آبادان رخداد بزرگی است که در تاریخ این شهر مقاوم به یادگار خواهد ماند، افزود: همچنین مقرر شده تا طرح تمبر یادبود افتتاح مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان در اختیار اداره کل پست استان خوزستان قرار گیرد که پس از طی مراحل اداری مورد استفاده عمومی قرار بگیرد.

امروز، آیین بهره برداری از فاز نخست بکر ترین و طبیعی ترین باغ موزه دفاع مقدس کشور در آبادان با حضور ویدیو کنفرانسی «محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شواری اسلامی، سردار سرلشکر «محمد باقری» رییس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها