به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۲
فرمانده هوانیروز ارتش:
امیر یوسف قربانی با بیان اینکه امروز ناوگان عظیم بالگردی هوانیروز ارتش قدرتمندترین ناوگان منطقه است، گفت: دستیابی به این فناوری پیشرفته با فکر جوانان متخصص و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان حاصل شده است.
کد خبر: ۴۱۸۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱ - 23September 2020

ناوگان بالگردی هوانیروز قدرتمندترین ناوگان خاورمیانه استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفا‌ع‌پرس، امیر سرتیپ دوم «یوسف قربانی» امروز (چهارشنبه) در آیین تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید پایگاه دوم هوانیروز مسجدسلیمان در شمال خوزستان با بیان این مطلب اظهار داشت: همچنین در زمینه قطعه‌سازی نیز به دستاورد‌های بزرگی رسیده‌ایم که دیگر تحریم‌ها نمی‌تواند مانعی برای رشد و پیشرفت صنعت هوایی ما باشد.

وی ادامه داد: اکنون در بحث سامانه‌های دید در شب و موشک‌های نقطه‌زن پیشرفته به دانش بالایی رسیده‌ایم و به‌عنوان تجهیزات کاربردی از این دانش استفاده می‌کنیم.

امیر قربانی گفت: جمهوری اسلامی پس از ۴۰ سال تحریم به این اقتدار دست پیدا کرده و با دست توانمند خود و هدایتگری رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز یکی از قدرت‌های بزرگ جهان است.

وی در ادامه با بیان اینکه هوانیروز جمهوری اسلامی تاکنون بیش از ۲۸۷ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از افتخارات ما به شمار می‌رود، گفت: جنس فرهنگ دفاع مقدس از جنس ایثار، شهادت و عاشوراست و همین امر راز ماندگاری این دوران پس از گذشت ۴۰ سال و تضمین‌کننده انقلاب اسلامی است.

فرمانده هوانیروز افزود: دفاع مقدس گنجینه ارزشمندی برای ایران اسلامی است و فرهنگ و شعور این دوران سرآمد فرهنگ جهان غرب است.

وی گفت: در دوران جنگ تحمیلی بسیاری از کشور‌های غربی حامی رژیم بعث بودند، اما خون‌های به زمین ریخته جوانان برومند این نظام درخت تنومند انقلاب را مستحکم‌تر کرد و اکنون دنیا برابر اسلام و ولایت فقیه به زانو درآمده است.

امیر قربانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز‌های گذشته در سخنان خود فرمودند که انقلاب و دفاع مقدس دستاورد‌های ارزشمندی برای ما داشت که نقش فرماندهی امام خمینی (ره) و هدایتگری ایشان در پیروزی‌های این نظام اسلامی برجسته بود.

وی بیان کرد: انتقال دستاورد‌های نظام اسلامی، دوران انقلاب و دفاع مقدس و همچنین برجسته کردن نقش امام خمینی (ره) در مدیریت جنگ تحمیلی به نسل آینده از ضرورت‌هاست.

فرمانده هوانیروز افزود: همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس در سمت نماینده وزارت دفاع نقش برجسته‌ای داشتند و بار‌ها و بار‌ها در میدان نبرد و خط مقدم حضور یافته و فرامین امام خمینی (ره) را به فرماندهان نظامی منتقل می‌کردند.

وی گفت: ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ کشور ما درگیر انقلاب بود، مردم تجربه جنگ را نداشتند و هنوز کشور ما در حال پاکسازی از عناصر رژیم گذشته بود و سپاه تازه‌تاسیس در حال شکل‌گیری بود که حمله سراسری رژیم بعث عراق به مرز‌های کشور شرایط دشواری را برای ما رقم زد.

امیر قربانی ادامه داد: ارتش عراق با تمام قدرت و ظرفیت جنگ را با هدف از بین بردن فرهنگ انقلاب آغاز کرد و نمی‌توانیم منکر این قدرت نظامی شویم.

فرمانده هوانیروز خاطرنشان کرد: هوانیروز ارتش نیز امکانات محدودی برای مقابله با رژیم تا دندان مسلح بعث عراق داشت و هیچ معادله نظامی نمی‌توانست پیروزی ما را پیش‌بینی کند.

وی افزود: تنها نکته‌ای که شاید رژیم بعث آن را نادیده گرفته بود فرهنگ ایثار و شهادت ملت ایران بود که همین امر تمامی معادلات این رژیم و کشور‌های غربی را بر هم زد.

امیر قربانی تصریح کرد: نقش برجسته هوانیروز ارتش در دوران دفاع مقدس بی‌بدیل بود و در کنار مسایل جنگ تحمیلی، در کمک به مردم در سیل و زلزله نیز از هیچ تلاشی دریغ نکرد و انتقال مجروحان از بارزترین خدمات هوانیروز در آن دوران سخت بود.

وی بیان داشت: متأسفانه برخی از کشور‌ها به دلیل ترس از آنکه گمان می‌کنند جمهوری اسلامی قصد آسیب زدن به آن‌ها را دارد به دامان آمریکا و رژیم صهیونیستی پناه می‌برند، اما غافل از اینکه امن‌ترین حامی برای آن‌ها ایران اسلامی است.

امیر قربانی افزود: پایگاه هوانیروز شهید آسیایی شهرستان مسجدسلیمان یکی از پایگاه‌های مهم و استراتژیک جنوب غرب است و در دوران دفاع مقدس نیز بالگرد‌های این پایگاه نقش موثری در جابه‌جایی نیرو‌ها و مجروحان داشت.

در این آیین، سرهنگ خلبان «محمود علیزاده» به‌عنوان فرمانده جدید هوانیروز ارتش در مسجدسلیمان معرفی و از امیر سرتیپ دوم «محمد علی‌فام» فرمانده پیشین این پایگاه تقدیر شد.

امیر محمد علی‌فام به‌عنوان فرمانده مرکز آموزش پایگاه هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان منصوب شده است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار