به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
چهل‌سالگی سرو/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
حسین کلانتری با بیان اینکه برای دفاع از آرمان‌هایمان هزینه می‌دهیم، گفت: در دفاع مقدس مردم سختی‌ها و کمبودهای زیادی تحمل کردند و رزمندگان ما با کمترین امکانات در سنگر می‌ماندند چون هدف والا بود و به علت همان فداکاری‌ها، امروز ما سرافراز هستیم.
کد خبر: ۴۱۷۳۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴ - 21September 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یاسوج، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز در آیین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان بویراحمد با گرامی‌داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، دشمن علیه ملتی جنگ را شروع کرد که هنوز دو سال از پیروزی انقلابش نگذشته بود و می‌خواست به تبعیت از اهل بیت (ع) و پیروی از قرآن کریم بر سرنوشت خود حاکم باشد.

وی با بیان اینکه جرم این مردم همین بود که می‌خواستند از دستورات قرآن و شیوه اهل بیت (ع) و سنت رسول‌الله (ص) پیروی کنند، افزود: همه قدرت‌های مادی دنیا، شرق و غرب، به کمک صدام آمدند و کشور ما ناجوانمردانه درگیر جنگ شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دوران دفاع مقدس، دشمن می‌خواست چند روزه تا تهران بیاید اما نمی‌دانست که شیرمردانی از این سرزمین یعنی همین پیشکسوتان جهاد و شهادت که امروز نماد غیرت، شجاعت و مردانگی هستند وارد عرصه می‌شوند، حتی با دست خالی، به خاطر دفاع از اسلام و قرآن و اهل بیت و پیروی از اهل بیت می‌ایستند و زیر بار ذلت نمی‌روند.

کلانتری با بیان اینکه در صحنه‌های مختلف دوران دفاع مقدس از جمله فتح بستان، فتح خرمشهر و فتح مهران نقاط عطفی اتفاق افتاد، گفت: در فتح بستان امام خمینی پیام داد که نگاهتان به ساز و برگ‌های مادی نباشد و به خدا توکل کنید و در فتح خرمشهر وقتی به حضرت امام گفتند خرمشهر آزاد شد، فرمود که خرمشهر را خدا آزاد کرد یعنی این ملت برای ارزش‌ها و برای راه اباعبدالله الحسین (ع) می‌جنگد.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، از ابتدا تا انتها، امام ما را به معنویت، ارزش‌ها و امدادهای الهی هدایت کرد، ابراز کرد: دشمن نمی‌دانست ملتی که خودش را به اباعبدالله پیوند داده است، از موشک و بمب نمی‌ترسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در دوران دفاع مقدس حدود 40 کشور دنیا به صدام کمک کرده و ماشین جنگی صدام را مجهز کردند، اما در برابر اراده جوانان و نوجوانان دلیرمرد این سرزمین شکست خوردند.

کلانتری با بیان اینکه تاریخ جنگ، تاریخ ادامه زندگی و حیات است، گفت: امروز امارات، بحرین و عربستان چون ملتشان با آنها همراه نیستند و به خدا و اهل بیت پیوند ندارند ذلت می‌پذیرند و با یک رژیم نامشروع سر یک میز می‌نشینند.

وی عنوان کرد: در دفاع مقدس مردم سختی‌ها و کمبودهای زیادی تحمل کردند و رزمندگان ما با کمترین امکانات در سنگر می‌ماندند چون هدف والا بود و به علت همان فداکاری‌ها، امروز ما سرافراز هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروز به جایی رسیده‌ایم که فرمانده سپاه ما با اقتدار می‌ایستد و به دشمن می‌گوید اگر جرات می‌کنید دست از پا خطا کنید، ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران در دنیا عزیز است که چنین عزتی هزینه دارد و ما این هزینه را می‌پردازیم اما بر آرمان‌هایمان می‌مانیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها