به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
خبرگزاری رسمی سوریه از ورود ۶۰ خودروی نظامی آمریکا از عراق به خاک سوریه برای استقرار در پایگاه‌های غیرقانونی اشغالگران آمریکایی در شمال شرق این کشور خبر داد.
کد خبر: ۴۱۷۲۶۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱ - 21September 2020

ورود ۶۰ خودروی نظامی آمریکا از عراق به شمال شرق سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، اشغالگران آمریکایی شب گذشته (یکشنبه شب - ۲۰ سپتامبر)، یک کاروان حامل تجهیزات و خودرو‌های نظامی خود را از عراق، وارد خاک سوریه کردند تا در پایگاه‌های غیرقانونی خود در این کشور از آن‌ها استفاده کنند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع محلی در منطقه «الجوادیه» در حومه الحسکه اعلام کردند که اشغالگران آمریکایی، شب گذشته یک کاروان شامل ۶۰ خودروی نظامی را از طریق گذرگاه غیرقانونی «الولید» عراق وارد سوریه کردند و از این میزان، ۴۰ خودروی نظامی به پایگاه‌های غیرقانونی آمریکا در شهر الحسکه و ۲۰ خودرو نظامی به فرودگاه «خراب الجیر» در حومه شمالی این شهر منتقل شدند.

بنا بر این گزارش، نیرو‌های آمریکایی به صورت مستمر کاروان‌های حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی و تسلیحاتی خود را از طریق گذرگاه‌های غیرقانونی وارد الحسکه می‌کنند تا حضور غیرقانونی خود در منطقه «الجزیره» سوریه را تقویت بخشند و به نوعی تداوم سرقت نفت و سرمایه‌های سوریه را با کمک شبه‌نظامیان «قسد» و سایر گروه‌های مسلح همپیمان خود در این منطقه را تضمین کنند.

دیروز، همچنین نیرو‌های آمریکایی یک کاروان شامل ۳۰ تانکر نفت را از این کشور از طریق گذرگاه الولید به عراق انتقال دادند.

به گفته منابع محلی یک کاروان شامل ۳۰ تانکر نفت مسروقه از چاه‌ها نفتی سوریه در مناطق تحت اشغال آمریکا در الجزیره، جمعه شب گذشته از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید در منطقه «العربیه» در ریف شرقی الحسکه به عراق انتقال داده شد.

نیرو‌های آمریکایی و نیرو‌های همپیمان آن موسوم به «نیرو‌های دموکراتیک سوریه» (قسد) کنترل اغلب میدان‌های نفتی در منطقه الجزیره سوریه در دو استان الحسکه و دیرالزور را در دست دادند.

دولت سوریه بار‌ها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، لذا با تمام توان تلاش می‌کند تا به حضور غیر قانونی آن‌ها پایان دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز بار‌ها اذعان کرده است که برای نفت در سوریه حضور دارند؛ گزارش‌های بسیاری نیز از غارت نفت سوریه توسط آمریکا وجود دارد؛ واشنگتن اخیرا، با شبه‌نظامیان کُرد تحت حمایت خود موسوم به نیرو‌های دموکراتیک سوریه یک قرارداد نفتی برای چپاول نفت سوریه امضا کرده است تا هزینه باقی ماندن نیرو‌های خود در سوریه را تأمین کند.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها