به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
امام جمعه یزد:
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه حرکات خودجوش مردمی و بسیج در ایام شیوع کرونا ایران را در جهان سربلند کرد، گفت: توطئه دشمنان با کارگاه‌های خانگی دوخت ماسک خنثی شد.
کد خبر: ۴۱۷۱۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷ - 20September 2020

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در یزد، در آئین تکریم و معارفه رئیس بسیج اصناف استان یزد با اشاره به فشارهای بسیار شدید دشمن به ملت ایران اظهار داشت: پس از شیوع کرونا، دشمنان ایران و اسلام و انقلاب چنین برنامه ریزی کردند که اکنون ایران با مشکلات شدید روبرو می‌شود و اگر ما فشارها را حداکثری کنیم، کار تمام است.

وی با بیان اینکه در این زمینه دشمن اقدامات بسیار گسترده‌ای انجام داد، افزود: جنگ تبلیغاتی بزرگی در ابتدای این طرح انجام شد و پس از آن هم فشارهای بسیار زیادی وارد آمد و تمام راه‌هایی که منجر به خدمت رسانی به ایران بود را بستند و حتی از ورود دارو و کالاهای بهداشتی به ایران هم جلوگیری کردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه خداوند همیشه در مشکلات پشت و پناه و حافظ این انقلاب و کشور بوده، عنوان کرد: وقتی که دشمن این حرکات را انجام داد، مردم ایران هم به میدان آمدند و خودشان در منازلشان کارگاه‌های دوخت ماسک زدند و تولید و توزیع را به دست گرفتند و این همه حرکت بزرگ را انجام دادند و ایران را در تمام جهان سربلند کردند.

ناصری تصریح کرد: در کشورهای مختلف از جمله آمریکا و انگلیس، هیچ خدمتی به مردم فقیر یا سالمند در ارتباط با کرونا ارائه نمی‌شد و به خوبی دیدیم که انها را رها می‌کردند تا جان بدهند ولی در ایران همه افراد از خدمات بهره مند شدند.

وی افزود: با وجودی که دشمن تمام تلاش خود را برای مشکل تراشی در حوزه درمان و بهداشتی ایران انجام داد ولی به حمدالله ما کمترین مشکل را نسبت به دیگر کشورها داشتیم و پس از مدتی مشکل تأمین ماسک هم برطرف شد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه اصلی ترین نقطه شروع فعالیت‌های انقلابی از بازار بود عنوان کرد: به حدی ما در بازار جلسات مختلفی داشتیم که به سرعت تمام بازار درگیر این موضوع شد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه روحیه دینی و انقلابی باید در بازار حفظ شود تصریح کرد: بر اساس روایات، کنار کشیدن از ولایت زمینه تسلط مستکبران بر مردم فراهم می‌شود ولی پشتیبانی از ولایت هر روز دشمن را تضعیف می‌کند.

ناصری گفت: در این دوران وظیفه همه یاری ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت است و همه ما باید تلاش کنیم علاوه بر اینکه خودمان در این مسیر قرار بگیریم، خانواده و فرزندانمان را هم به این راه هدایت کنیم.

وی به مشکلاتی که گریبان گیر اصناف شده اشاره کرد و افزود: با وجود همه این مشکلات، اصناف تا جایی که برای آنها ممکن است با مردم انصاف بیشتری داشته باشند و زمینه‌ای فراهم کنند که مشکلات مردم کمتر شود.

امام جمعه یزد از برخی گران فروشی‌ها در بازار انتقاد کرد و گفت: توکل به خدا کار را حل می‌کند، چراکه برکت دست خداست و اگر ما درآمد کمی هم داشته باشیم ولی امیدمان به خدا باشد برکت بسیار زیادی به دست می‌آوریم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها