به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:
سردار «رضا پورشمسی» فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه کسبه و بازاریان یزد در تمام کشور به خوشنامی و اعتبار شناخته می‌شوند، تصریح کرد: در ایام شیوع کرونا هم کسبه و بازاریان یزد همت و مشارکت بسیاری در رزمایش کمک مومنانه داشتند.
کد خبر: ۴۱۷۱۷۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵ - 20September 2020

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، سردار «رضا پورشمسی» فرمانده سپاه الغدیر استان یزد، در آئین تکریم و رئیس بسیج اصناف استان یزد با گرامیداشت ایام دفاع مقدس اظهار داشت: مهمترین موضوعی که رهبر معظم انقلاب اسلامی به صورت ویژه در گام دوم انقلاب به آن تاکید دارند، بحث تمدن سازی اسلامی است که افق آرمانی بسیار بلند و متعالی است که ایشان برای همه ما به عنوان شیعه ترسیم کرده‌اند.

وی با بیان اینکه امروزه برخی افراد در این موضوع که آیا می‌توانیم تمدن اسلامی در دنیای غرب زده ایجاد کنیم، تشکیک می‌کنند گفت: به اعتقاد ویل دورانت که از اندیشمندان غربی است، ما در قرون سوم و چهارم صاحب تمدن اسلامی بودیم ولی متأسفانه به دلیل عدم مراقبت مسلمانان، این تمدن دچار ضعف شد.

پورشمسی تصریح کرد: این تجربه و بستر برای شکل گیری تمدن اسلامی وجود دارد و ویل دورانت تاکید می‌کند که این تجربه در حوزه‌های تجارت، کسب و کار، قوانین، سبک زندگی، غذاها و داروها، تولیدات مورد نیاز مردم و موارد مختلف دیگر هم وجود دارد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد بیان کرد: یکی از مهمترین مواردی که ویل دورانت در شکل گیری تمدن اسلامی مطرح می‌کند، نقش تجارت، کسبه و بازار است؛ یعنی آن چیزی که باعث می‌شود در جامعه اسلامی صاحب تمدن شویم، تجارت، کسبه و خرید و فروش است.

پورشمسی گفت: اگر نقش کسبه و بازار به درستی تعریف شود، به طور قطع یکی از پایه‌های اساسی رزق حلال جامعه را چه برای فعالان این عرصه و چه برای عموم مردم به وجود آورده‌ایم.

وی ادامه داد: این بخش قطعاً مشکلات زیادی این روزها دارد و مسئولان باید هرچه بیشتر نسبت به رفع مشکلات آنها تلاش کنند تا بتوانیم به این وسیله قدری از سختی‌های وارد شده به مردم را بکاهیم.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه کسبه و بازاریان یزد در تمام کشور به خوشنامی و اعتبار شناخته می‌شوند، تصریح کرد: در ایام شیوع کرونا هم کسبه و بازاریان یزد همت و مشارکت بسیاری در رزمایش کمک مومنانه داشتند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها