به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امان به متجاوزین نخواهیم داد، گفت: «جهاد کبیر»، راهبرد مقابله باتهاجم فکری و فرهنگی دشمن است.
کد خبر: ۴۱۷۰۳۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹ - 20September 2020

نماینده ولی فقیه در سپاه: به متجاوزان امان نمی‌دهیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در آئین افتتاح مرکز بسیج اساتید و نخبگان خواهر حوزه علمیه جامعه الزهرا (س)، با اشاره به نقش حادثه عاشورا در ماندگاری دین اسلام اظهار داشت: عاشورا طلوع بی غروبی بود، که تا امروز و در همه ادوار تاریخ ماندگار بوده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه راهبرد ما در برابر جنگ سخت دشمن مطابق دستور قرآن جهاد اصغر است، گفت: ما متجاوز نیستیم، ولی به متجاوزان نیز امان نخواهیم داد و در برابر تهاجم فکری و فرهنگی دشمن با راهبرد جهاد کبیر وارد میدان می‌شویم.

وی یکی از ویژگی‌های فرهنگ دفاع مقدس را فدا کردن همه چیز خود برای دفاع از دین خدا دانست و افزود: این فرهنگ، امروز تلاش و فداکاری برای ماندن انقلابی است که تولد جدید اسلام ناب را رقم زده است.

دشمن با تحمیل جنگ، دنبال جلوگیری از صدور انقلاب بود

حاجی صادقی تصریح کرد: دلیل تحمیل جنگ هشت ساله از بین بردن انقلاب و جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی ایران بود، درس آموختگان مکتب اباعبدالله (ع)، با ایثار و فداکاری خود جنگ را به عامل بقای انقلاب تبدیل کردند.

وی افزود: ما در هشت سال جنگ تحمیلی از خود دفاع کردیم و رزمندگان این راه، چون برای خدا و برای رضایت الهی به میدان آمدند به دفاعی مقدس تبدیل شد.

نماینده، ولی فقیه در سپاه با اشاره به جمع بندی دشمن برای آسیب زدن به انقلاب اسلامی توسط انقلابیون گفت: تنها ۵۰ سال بعد از وفات پیامبر شاهد بودیم که گروهی از مسلمانان، امام حسین (ع) را به شهادت رساندند و امروز نیز دشمن همان هدف را برای انقلاب اسلامی دنبال می‌کند.

استحاله فرهنگ دینی و تلقی غلط از دین داری را از جمله برنامه‌های دشمن

وی استحاله فرهنگ دینی و تلقی غلط از دین داری را از جمله برنامه‌های دشمن برشمرد و افزود: دشمن جبهه‌ای عظیم، وسیع و نامتجانس با استفاده از ابزار‌های رسانه‌ای ایجاد کرده است که هوشیاری در این زمینه ضروری است.

دشمن در اسناد خود تاکید بر تمرکز، بر مساجد و حوزه‌های علمیه دارد

حاجی صادقی نفوذ در بسیج، حوزه علمیه، خانواده و تغییر سبک زندگی را از برنامه‌های دیگر دشمن دانست و افزود: دشمن در اسناد خود تاکید کرده است که باید بر مساجد و حوزه‌های علمیه تمرکز کنند.

وی با ابراز نگرانی از برنامه دشمن برای تزلزل مبانی اعتقادی نیرو‌های انقلابی اسلامی گفت: بصیرت دینی، دین شناسی، ارتقای سطح معنویت و روحیه جهادی و انقلابی با ارتباط با روحانیون و علمای عالِمِ عامل و اثر گذار انتظار رهبر معظم انقلاب اسلامی از بسیج است و از نظر ما بسیج اساتید تبلور، عالِم عامل اثرگذار است.

بانوان اکنون در خط مقدم جنگ هستند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش بانوان و بسیج خواهران در جنگ نرم دشمن تصریح کرد: بانوان اکنون در خط مقدم جنگ هستند به همین دلیل بسیج بانوان و اساتید بسیجی باید به میدان وارد شده و در این زمینه نقش آفرینی کنند چرا که برخی کار‌ها از دست مردان خارج شده است.

آئین افتتاح مرکز بسیج اساتید و نخبگان خواهر حوزه علمیه جامعه الزهرا (س)، با حضور نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتتاح شد.

حوزه‌های علمیه اردوگاه‌های تربیت افسران فرهنگی در کشور جهت تقویت ستون‌های نظام جمهوری اسلامی هستند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها