به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
یک روزنامه لبنانی به تلاش رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس برای تضمین پیروزی رئیس جمهور آمریکا در دور دوم انتخابات این کشور اشاره کرد.
کد خبر: ۴۱۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳ - 20September 2020

هدف اصلی عادی سازی روابط با تل آویوبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی با عنوان «جشن عادی‌سازی روابط؛ تلاش ستمگران عرب برای پیروزی مجدد ترامپ» نوشت: رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس همواره از هر رئیس جمهور آمریکایی که قصد شرکت در دور دوم انتخابات را داشته حمایت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، عادی سازی روابط تنها یک وسیله برای تحقق اهداف دیگر است. بررسی افکار عمومی در کشور‌های عربی بسیار سخت است چرا که آزادی بیان در این کشور‌ها وجود ندارد. از طرفی نمی‌توان تأثیر گذاری گسترده «ان‌جی‌او»‌های غربی در کشور‌های عربی را نادیده گرفت.

رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس هیچ گاه اهمیتی به مسأله فلسطین نداده‌اند. تمام این رژیم‌ها با استعمارگران انگلیسی برای اشغال فلسطین تبانی کردند. نحوه تعامل این رژیم‌ها با مسأله فلسطین طی دهه‌های گذشته هیچ تغییری نکرده است.

این رژیم‌ها در حالی دَم از حمایت تاریخی از آرمان فلسطین می‌زنند که این حمایت از حد ادعا‌های لفظی فراتر نرفته است. بازسازی ساختار رژیم‌های عربی به رهبری عربستان سعودی، حرکت این رژیم‌ها در مسیر صهیونیست‌ها را تضمین کرد.

امضای توافقنامه اسلو باعث شد این مسیر برای عادی سازی رژیم‌های عربی با صهیونیست‌ها باز شود. اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین در همکاری با رژیم صهیونیستی باعث به وجود آمدن یک نمایش خنده دار شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به کشور‌های عربی ابلاغ کرده که رابطه وی با آن‌ها بر اساس منافع و مصلحت بنا شده است. تاریخ نشان داده که رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس و حاکمان ستمگر آن‌ها از هر رئیس جمهور آمریکایی که قصد پیروزی در دور دوم انتخابات را داشته حمایت کرده‌اند.

عربستان برای آنکه رؤسای جمهور آمریکا بتوانند در دوره دوم انتخابات پیروز شوند اقدام به کاهش قیمت نفت کرده است. امضای توافقنامه عادی سازی روابط نیز به مثابه یک قرارداد پر سود تسلیحاتی برای ترامپ محسوب می‌شود چرا که هیچ توافقنامه‌ای میان آمریکا و رژیم‌های عربی امضا نمی‌شود مگر آنکه فروش تسلیحات بیشتر به آن‌ها را تضمین کند؛ تسلیحاتی که تهدیدی برای رژیم صهیونیستی محسوب نمی‌شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها