به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
صد‌ها نفر در جزیره سقطری یمن که تحت اشغال امارات است، با برپایی تظاهرات اقدام امارات و بحرین در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و خواهان خروج اشغالگران اماراتی از یمن شدند.
کد خبر: ۴۱۶۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲ - 19September 2020

صد‌ها نفر در «سقطری» یمن علیه عادی سازی با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، صد‌ها یمنی امروز با برپایی تظاهرات در استان «سقطری» در مجمع الجزایر سقطری در جنوب شرق یمن اقدام امارات و بحرین در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و همچنین تسلط گروه موسوم به «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات است) بر جزیره سقطری را محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که به دعوت بزرگان و چهره‌های سرشناس استان سقطری برگزار شده بود با در دست داشتن پرچم‌های کشورشان، علیه امارات شعار سر دادند.

آن‌ها پارچه نوشته‌ها یا پلاکارد‌هایی را هم در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «فلسطین مسئله نخست ماست نه عادی سازی با صهیونیست‌ها»، «خواسته ما بازگشت نهاد‌های دولت مدنی، نظامی و امنیتی است» و «سقطری حامی حکومت فدرال است».

در همین حال، نیرو‌های شورای انتقالی جنوب با شلیک گلوله‌های مشقی یا گاز اشک آور و یا مسدود کردن مسیر بین روستا‌ها قصد متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان را داشتند.

در بیانیه پایانی این تظاهرات هر گونه پروژه‌ای برای تجزیه یمن و از بین بردن یکپارچگی ملی آن رد و تاکید شده است: باید با پایان یافتن حضور شبه نظامیان و برچیده شدن پادگان‌هایشان در آنجا، تسلط دولت مستعفی منصور هادی بر همه نهاد‌های آنجا بسط یابد.

در این بیانیه بر ضرورت کنترل ورود و خروج‌ها در استان سقطری و همچنین اجرای فوری توافق میان دولت مستعفی و شورای انتقالی تاکید شده است.

در نوزدهم ژوئن گذشته شورای انتقالی پس از درگیری با نیرو‌های دولت مستعفی یمن در سقطری آنجا را به کنترل خود درآورد.

دولت مستعفی یمن تاکید می‌کند که امارات با حمایت از شورای انتقالی به دنبال پیاده کردن اهداف خاص خود در یمن است.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها