به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
در مراسم نهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که در آستانه‌ی چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، تقریظ حضرت امام خامنه‌ای بر کتاب «مربع‌های قرمز» منتشر شد.
کد خبر: ۴۱۶۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶ - 19September 2020

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، در مراسم نهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که (شنبه) و در آستانه‌ی چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد، تقریظ حضرت امام خامنه‌ای بر کتاب «مربع‌های قرمز» منتشر شد.

متن تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این کتاب -که روایتی ازخاطرات شفاهی حاج حسین یکتا در دوران دفاع مقدس و به قلم سرکار خانم زینب عرفانیان است- بدین شرح است:

بسمه‌تعالی

بسیار شیرین و جذاب نوشته شده است. ردپای چانه‌گرمیهای آقای حاج حسین یکتا در آن آشکار است. ظرافتهای برخاسته از ذوق و قریحه‌ی لطیف که در سراسر کتاب گسترده است، می‌تواند از نویسنده‌ی خوش قلم و چیره دست کتاب باشد و میتواند هم دُرافشانی‌های راوی باشد. نقطه‌ی برجسته‌ی کتاب، یاد شهیدان و یاد حال و حضور ملکوتی آنان پیش از شهادت است که حقاً بسیار خوب تصویر شده است. ارادت راوی به مرحوم آقای حاج میرزا علی احمدی میانجی هم برای من جالب بود. آن مرحوم را حدود شصت سال به علم و تقوا و ورع می‌شناختم و به من لطف داشت. این کتاب ظاهراً چند روز پیش رونمائی شده است. برای من چندی پیش از این فرستاده بود و تماماً مطالعه شد.

تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب مربع‌های قرمز

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها